1. HABERLER

  2. HABER

  3. Esed Arap Baası; CHP Türk Baası; HDP de Kürt Baası
Esed Arap Baası; CHP Türk Baası; HDP de Kürt Baası

Esed Arap Baası; CHP Türk Baası; HDP de Kürt Baası

Başbakan Davutoğlu, "Bütün meseleleri Suriye rejimini ve Esed'i korumak. Esed Arap Baası, CHP Türk Baası, HDP de Kürt Baası" dedi.

14 Ekim 2014 Salı 13:29A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye IŞİD'e de Esed'e de karşıdır, karşı olmaya devam edecektir. Peki Kılıçdaroğlu bugün aynı netlikte, 'Biz IŞİD'e de Esed'e de karşıyız' diyebilecek mi? HDP diyebilecek mi? Bütün meseleleri Suriye rejimini ve Esed'i korumak. Niye biliyor musunuz? Zihniyet aynı zihniyet. Esed Arap Baası, CHP Türk Baası, HDP de Kürt Baası" dedi.

Davutoğlu, "Birileri bu millete bayramları zehir etmeye çalışıyor. Ahdimiz ve andımız olsun ki bu millete bayramları yaşatmaya devam edeceğiz. Kim ne yaparsa yapsın" diye konuştu.

Davutoğlu, "Kamu düzenine dönük olarak, 'Biz istediğimiz zaman kamu düzenini bozabiliriz' diyenlere mesajımız şudur: Çözüm süreci, kamu düzeninin alternatifi değildir. Kamu düzeni, her ne surette olursa olsun kesinlikle teminat altına alınacaktır" dedi.

"Olaylara seri müdahaleyi garanti altına alacağız"

Bir çok konularda güvenliği teminat altına alıcı adımlar atılacağına işaret eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Bir çok konularda güvenliği teminat altına alıcı adımlar atacağız. Türkiye'de polis bir yere müdahale ettiğinde bunu 'aşırı güç kullanımı' olarak görenlerin Frankfurt'ta, Londra'da ya da New York'ta benzer tavırlar aldığında bunu normal güvenlik tedbiri olarak görmeleri çifte standarttır, kabul edilemez. Kesinlikle emniyet güçlerimizin ve bu anlamda da yargı sistemimizin olaylara seri ve çabuk bir şekilde müdahale etmesini garanti altına alacağız."

"Bizi eleştirmeye hadleri yok"

Davutoğlu, IŞİD bahanesiyle düzenlenen gösterilere ilişkin şunları kaydetti:

"Kobani'den gelen kardeşlerimize hiç birşey sormadan 200 binini ülkemize kabul ettik. Ey provokatörler, tahrikçiler; onlar size gelmedi. Onlar istiklalin, emperyalizme karşı mücadelenin ve izzetin timsali olarak zikrettiğim al bayrağın gölgesine sığınmaya geldiler. Bugün Türkiye'yi eleştiren bazı Avrupa ülkeleri 3,5 yıl içinde toplamda bizim 3 günde aldığımız mülteci kadar mülteci almadılar. Bizi eleştirmeye yüzleri de yok hakları da yok hadleri de yok."

"O belge ihanet belgesidir"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na eleştiride bulunan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"CHP ve Kılıçdaroğlu, ellerine ne tutuşturulursa onu gösterdiklerini ortaya koydular. Paralelciler onların eline neyi tutuşturuyorsa onu gösteriyorlar. Buradan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum; kendiniz olun, bir kere de kendiniz olun. Dışarıdan bir takım propagandalarla Türkiye'ye yönelik suçlamaları kullanmayın, paralelci çetelerin sizin elinize tutuşturduğu belgeleri kullanmayın. Geçmişte CHP darbecilerle işbirliği yaparak iktidara gelmeye çalıştı; cuntacılarla, 27 Mayıs'dan sonraki dönemlerde. Şimdi de paralelci vesayetle siyasi güç oyununa girmeye kalkışıyorlar. O gösterdikleri belge aslında bir ihanet belgesidir."

AA

HABERE YORUM KAT

2 Yorum