1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Dubai Güvenlik Şefi İsrail'in Hadimi mi?
Dubai Güvenlik Şefi İsrail'in Hadimi mi?

Dubai Güvenlik Şefi İsrail'in Hadimi mi?

Dubai güvenlik şefi Dahi Kalfan Tamim, Yahudilerin düşman olarak kabul edilmemesi gerektiğini söyledi, Filistin'de bir Yahudi- Arap devleti kurulmasını istedi.

26 Mart 2016 Cumartesi 20:16A+A-

Dubai Güvenlik şefi Dahi Kalfan Tamim, Arapların liderliğinde bir Filistin devleti kurma çalışmasının başarısız olduğunu iddia ederek, Yahudilerin liderliğinde bir Yahudi-Arap devleti kurulmasını istedi.

Dubai Güvenlik Başkan Yardımcısı Dahi Kalfan Tamim, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada İsrail'in kendileri için düşman olmadığını ve bağımsız bir Filistin devletini desteklemediğini de kaydetti. Dahi Kalfan Tamim, ayrıca İran'ın Filistin meselesini bir ticaret olarak kullandığını da belirterek, Filistin devletinin kurulamayacağını öne sürdü. Kalfan, Yahudilerin liderliğindeki devletin hem Yahudi-Arap barışını sağlayacağını iddia ederken, başarılı bir yönetim olacağını da ileri sürdü.

Ortadoğu'daki sorunlara da değinen Tamim, "ABD dahi İsrail'e yakın olmaya çalışıyor. Tüm dünyanın birbirine yakın olmaya çalıştığı bir çağda, neden düşmanlarımıza karşı İsrail ile işbirliği yapmayalım?" ifadelerini kullandı.

Halfan daha önce yaptığı açıklamalarda, Mursi'nin iktidara geliş sürecinde 'İhvan’ı İsrail’den daha tehlikeli görüyorum' derken, Türkiye'deki 1 Kasım seçimleri sonrası ise "AK Parti'nin zaferi Mısır ve bölge için tehlikedir" demişti. (Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT