1. HABERLER

  2. HABER

  3. Donetsk'te Troleybüs Durağına Saldırı: 13 Ölü
Donetsk'te Troleybüs Durağına Saldırı: 13 Ölü

Donetsk'te Troleybüs Durağına Saldırı: 13 Ölü

Ukrayna'da ayrılıkçı grupların kontrolünde olan Donetsk kentindeki bir troleybüs durağında meydana gelen patlamada 13 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

22 Ocak 2015 Perşembe 09:53A+A-

Ukrayna'nın doğusunda bulunan ve Rusya yanlısı ayrılıkçı grupların kontrolü altında olan Donetsk kentinde bu sabah büyük bir patlama meydana geldi. Bu sabah, bir troleybüs durağında meydana gelen ve havan topu olduğu düşünülen patlamada 13 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı. Sabah işe gidiş saatlerinde gerçekleşen saldırıdan dolayı bilançonun artmasından endişe ediliyor. 

Bölge sakinlerinden alınan bilgiye göre, patlama yerel saatle 07:40'ta meydana geldi. Patlamanın meydana geldiği bölgeye yakın yerde bulunan ev ve işyerlerinin camlarının patladığı bildirildi. Bölge sakinleri, yaşadıkları yerin normalde sakin bir bölge olduğunu, Donetsk'te ve yakın bölgelerde devam eden çatışmaların, bugün patlamanın meydana geldiği yere şu ana kadar sıçramadığını belirtiyor. 

Donetsk'te 13 Ocak günü de bir otobüs durağında patlama meydana gelmiş ve 12 kişi hayatını kaybetmişti. Donetsk'teki ayrılıkçı grupların temsilcisi Denis Pushilin, bu saldırıdan Ukrayna hükümetini sorumlu tutmuştu.

 

HABERE YORUM KAT