1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. “Cinsel İstismara En Ağır Cezayı Getirecek Düzenlemeyi Yapacağız”
“Cinsel İstismara En Ağır Cezayı Getirecek Düzenlemeyi Yapacağız”

“Cinsel İstismara En Ağır Cezayı Getirecek Düzenlemeyi Yapacağız”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, cinsel istismara ilişkin düzenlemeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu konuda en ağır cezayı getirecek düzenlemeyi hep beraber yapacağız.” dedi.

04 Temmuz 2018 Çarşamba 15:42A+A-

24 Haziran’da gerçekleştirilen seçimlerin ardından mazbatalarını alan milletvekilleri TBMM’de kayıt işlemlerini yaptırmaya devam ediyor.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer, Ahmet Uzer, Ali Şahin, Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan ve Müslüm Yüksel ile birlikte kayıt yaptırdı.

“Tüm Mağdurları Koruyacak Düzenlemeyi Hep Beraber Yapacağız”

AA’da yer alan habere göre daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, bir gazetecinin, “Son günlerde cinsel istismara ilişkin düzenleme çokça konuşuluyor. Ne zaman gündeme gelecek ve içinde nasıl düzenlemeler olacak?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Hükümetimizin bu konuda hazırladığı tasarı vardı. Cinsel istismara karşı en ağır cezaların, müeyyidelerin olduğu tasarımız hazır. Seçim nedeniyle yürürlüğe giremedi. Ama şimdi yeni dönemde elbette milletvekillerinin vereceği kanun teklifiyle yasama faaliyeti olacak. Umut ediyoruz, hep birlikte bu konuda en ağır cezayı getirecek, çocuklarımızı ve bu konudaki tüm mağdurları koruyacak düzenlemeyi hep beraber yapacağız.”

HABERE YORUM KAT