1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Çavuşoğlu: Kaşıkçı Cinayetinde Uluslararası Soruşturmaya Gitmekten Çekinmeyiz
Çavuşoğlu: Kaşıkçı Cinayetinde Uluslararası Soruşturmaya Gitmekten Çekinmeyiz

Çavuşoğlu: Kaşıkçı Cinayetinde Uluslararası Soruşturmaya Gitmekten Çekinmeyiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kaşıkçı cinayetine ilişkin, "Soruşturma devam ediyor, sonuna kadar gideceğiz. Tıkanıklık olursa uluslararası bir soruşturmaya gitmekten çekinmeyiz." dedi.

05 Aralık 2018 Çarşamba 17:45A+A-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçika'nın başkenti Brüksel'de iki gün süren NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından Türkiye'nin NATO nezdindeki Daimi Temsilciliğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi ve temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Brüksel'de yapılan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'ndaki görüşmeleri sırasında gündeme gelen konular arasında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin bulunduğunu da aktaran Çavuşoğlu, "Soruşturma devam ediyor, sonuna kadar gideceğiz. Tıkanıklık olursa uluslararası bir soruşturmaya gitmekten çekinmeyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın G20 Zirvesi'nde de konuyu muhataplarıyla ele aldığını belirten Çavuşoğlu, "Türkiye'nin sergilediği tavır, şeffaflık ve kararlılık herkes tarafından takdir ediliyor, teşekkür ediyorlar ancak bizim kendi topraklarımızda işlenmiş bir cinayetin, önceden planlanmış bir cinayetin aydınlatılması için üzerimize düşeni yapmamız lazım." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT