1. HABERLER

  2. HABER

  3. EKONOMİ

  4. Çalışma saatleri kısalacak mı?
Çalışma saatleri kısalacak mı?

Çalışma saatleri kısalacak mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışma saatlerinin düşürüleceğine yönelik haberlere ilişkin açıklama yaptı.

24 Şubat 2024 Cumartesi 23:07A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışma saatlerinin düşürüleceğine yönelik haberlere ilişkin, "Doğrudan bizden bir açıklama gelmediği sürece kamuoyunda yer alan haberlerin dikkate alınmaması gerektiğini belirtmek isterim" dedi.

"Elimizden geleni yapacağız"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Manisa'da gerçekleştirilen "İş-Pozitif Kadın İstihdamı Projesi" bölge toplantısında, çalışma saatlerinin düşürüleceği yönünde yapılan haberler üzerine bir açıklamada bulundu.

Bakan Işıkhan, söz konusu iddiaların kendileri dışında çıkan yorum ve haberlerden kaynaklandığını ifade ederken; "Türkiye Yüzyılına yakışır bir iş kanunu ve çalışma hayatı konusunda elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim" dedi.

"Bizden açıklama gelmedikçe dikkate almayın"

Işıkhan, konuyla ilgili şunları söyledi:

''Son günlerde çalışma hayatıyla ilgili bizim dışımızda çokça yorum ve haberler olduğunu görüyoruz. Tabi ki çalışma hayatı dinamik bir yapıya sahip. Biz daima işçimizin ve işverenimizin kazanılmış haklarını korumayı önceliyoruz. Devamında ise Türkiye Yüzyılına yakışır bir iş kanunu ve çalışma hayatı konusunda elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim. Bu yüzden doğrudan bizden bir açıklama gelmediği sürece kamuoyunda yer alan haberlerin dikkate alınmaması gerektiğini belirtmek isterim.''

 

HABERE YORUM KAT