1. YAZARLAR

  2. Hasan Kaçan

  3. Başsavcı Hasan'dan kapatma davası
Hasan Kaçan

Hasan Kaçan

Yazarın Tüm Yazıları >

Başsavcı Hasan'dan kapatma davası

20 Mart 2008 Perşembe 17:02A+A-

Yaz kızım; Biiirr... Devleti yönetenlere ve vatandaşlara 'İslamda baş örtmek yoktur, eşlerinizin ve kızlarınızın başlarınızı açınız' demek suretiyle, ülkenin 'dini' kurallara göre idare edilmesini önermek. (Söz konusu önermelerin, ahalinin uyguladığı dini kurallardan farklı olması ve öneren şahısların kendi 'din' yorumlarını içeriyor olması, bunların dini kurallar önermesi olduğu gerçeğini değiştirmez.)

İkiii...

Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti insanına 'Şövalye ruhlu olunuz', 'Şövalyece davranınız' demek suretiyle, Ortaçağ'ı çağrıştıran gerici söylemlerde bulunmak.

İnsanları ortaçağ karanlığına davet etmek. Gericiliği teşvik etmek.

Üüüüççç...

Laik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 'Bu partiye de oy verdiniz ya, Allah cezanızı versin kardeşim' demek suretiyle, yargıyı 'dini' bir zemine oturtmak ve cezayı hukukun yerine 'Allah'ın vermesini istemek.

Döörrrt...

'Biir-ikii-üç sorti yetmeez... Döört-beeeş-altııı olsun' demek suretiyle savaş kışkırtıcılığı yapmak ve de Silahlı Kuvvetlerimizi etki altına almaya çalışmak.

Beeeşşş...

'Bidon kafalı', 'Göbeğini kaşıyan adam' gibi ifadeler kullanarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına aleni hakaret etmek.

Altıııı...

Kendisi gibi düşünmeyen insanlara 'Develerinize binin, Arabistan'a gidin'

diyerek halkın bir bölümünü göç'e zorlamak.

Yediiiii...

'Haydin Cumhuriyet mitingine, meydanları doldurun!' demek suretiyle, Türk insanını nümayişe davet etmek, galeyana gelmeye teşvik etmek. (İfade içerisinde 'Cumhuriyet' kelimesinin kullanılması, söz konusu eylemleri teşvike hafifletici sebep olamaz.)

Sekiiiz...

'Taksi şoförleri başı açık kadınları taksiden atıyor' ifadelerini kullanmak suretiyle, vatandaşın bir bölümünü töhmet altında bırakmak. Şoför esnafının ekmeğine kan doğramak.

Dokuuuz....

Fazıl Say gibi değerli sanatçılarımızı iktidarın nimetlerinden yararlanmaya zorlamak.

Bunlardan magazin haberi çıkararaktan özel hayatını deşifre etmek.

(İktidarın nimetlerinden yararlanmak derken; Söz konusu sanatçımız, en cillop manitaları AK Parti iktidarı sırasında sevmiştir.)

Oooonn...

Fazıl Say manitasıyla küsünce, bunalıma girmesini teşvik etmek ve 'bütün bunlar iktidar yüzünden oldu, buralarda yaşanmaz' demek suretiyle çocuğu, memleketini terk etmeye teşvik etmek.

Onbiiir...

Koskoca Cumhuriyet başsavcımıza 'mağdur' demek suretiyle küçük düşürmek, toplumda görevini yapamayacağına dair kuşkular uyandırmak.

Onikiii...

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na 'Tayyip... Tayyip...' diyerek ismiyle hitap etmek, sonra da Cumhuriyet Başsavcımıza 'Abdurrahman' denilmesini hakeratamiz bir ifade kabul etmek suretiyle ayırımcılık yapmak.

İş bu tespitlerle sabit olunmuştur ki;

Hürriyet gazetesi laikliğe bir tehdittir.

Hürriyet gazetesi laikliği gülünç durumlara düşürmüş, kasti olarak zedelemiştir.

Hürriyet gazetesi odak olmuştur.

Acilen kapanması gerekmektedir.

Demokrasilerde matbuat'ın kapatılması hoş olmadığından, Hürriyet gazetesini kapağından tutup kapatmak kafidir.

Not: 'Hadi lenn, böyle fasa fiso iddialarla gazete mi kapatılır'? derseniz haklısınız. Özür dilerim. Kapatmaktan vazgeçtim. Ben gene Hürriyet gazetesi okumaya devam edeceğim. En azından Türk mizahına olan katkılarından dolayı okuyacağım.)

Star gazetesi

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum