1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. Bakan Akar ve Orgeneral Güler, Serrac İle Görüştü
Bakan Akar ve Orgeneral Güler, Serrac İle Görüştü

Bakan Akar ve Orgeneral Güler, Serrac İle Görüştü

​​​​​​​Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Libya Başbakanı Serrac ile bir araya geldi. Toplantıda, Türkiye ve Libya arasındaki mutabakat muhtırası çerçevesinde askeri ve ikili meseleler ele alındı.

03 Temmuz 2020 Cuma 20:20A+A-

Bakan Hulusi Akar ve Orgeneral Yaşar Güler, Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası kapsamında yapılan faaliyetleri yerinde incelemek üzere geldikleri Libya'nın başkenti Trablus'taki temaslarını sürdürüyor.

Bakan Akar, beraberinde Orgeneral Güler ile temasları kapsamında Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile görüştü.

"Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın selamlarını iletmek istiyorum"

Başbakanlık Sarayı'ndaki görüşmede konuşan Akar, "Öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletmek istiyorum. Her şeyin çok daha iyi olması için ne lazımsa yapacağımızı ifade ettiler" dedi.

Serrac da Bakan Akar ile Orgeneral Güler'i Libya'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 İkili ilişkiler ele alındı

Görüşmeye, Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa, Genelkurmay Başkanı Korgeneral Muhammed eş-Şerif, Libya Ordusu Ortak Harekat Dairesi Komutanı General Usame Cuveyli de katıldı.

Libya Başbakanlığı basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, görüşmede ikili ilişkilerin ilerletilmesi, iki ülke arasında imzalanan mutabakat muhtırası çerçevesinde askeri ve güvenlik alanlarındaki işbirliğinin arttırılması konularının ele alındığı aktarıldı.

HABERE YORUM KAT