1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Bağdat'ta Bombalı Saldırı: 5 Ölü 14 Yaralı
Bağdat'ta Bombalı Saldırı: 5 Ölü 14 Yaralı

Bağdat'ta Bombalı Saldırı: 5 Ölü 14 Yaralı

Bağdat'ın güneybatısında el-Malif bölgesinde bulunan Ebu El-Fadl El-Abbas türbesine düzenlenen bombalı saldırıda 5 kişi hayatını kaybederken 14 kişi de yaralandı.

16 Temmuz 2019 Salı 23:12A+A-

Hastane kaynaklarının AFP'ye verdiği demeçte, iki bombacının Bağdat'ın güneybatısındaki Şii caminin yakınında üzerlerindeki bombayı patlattığı ve olayda en az 5 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin ise yaralandığı ifade edildi.

Olay yerine çok sayıda ambulans ekibi sevk edilirken, güvenlik güçleri olay yerinde inceleme başlattı. Yaralılar Yermük hastanesine kaldırılırken, hastane kaynakları yaptıkları açıklamada, 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 14 yaralının da tedavilerine devam edildiğini kaydetti. Güvenlik kaynakları, saldırının iki saldırgan tarafından yapıldığını söyledi.

Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Irak, 2017'nin sonunda, üç yıldan fazla bir süredir ülkenin üçte birinden daha fazlasına hakim olan IŞİD'in yenilgisini ilan etse de aşırılık yanlıları, özellikle Suriye sınırına yakın bölgelerde aktif olan uyuyan hücreler aracılığıyla eylemlerine devam ediyor.

Kaynak: Şarkul Evsat

HABERE YORUM KAT