1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Avrupalı şirketten mide bulandıran burger: İnsan eti tadında…
Avrupalı şirketten mide bulandıran burger: İnsan eti tadında…

Avrupalı şirketten mide bulandıran burger: İnsan eti tadında…

​​​​​​​Avrupalı Oumph! Şirketi, tadı tıpkı insan eti gibi olan burgerini satışa sunduğunu duyurdu.Mide bulandıran bıurgeri satışa sunan şirket, "İnsan Eti Tadında Bitki Bazlı Burger"in üretiminde hiçbir insanın zarar görmediğini öne sürdü.

04 Temmuz 2022 Pazartesi 21:59A+A-

Avrupalı şirketin mide bulandıran lezzet anlayışı tepkilere neden oldu. Ürünlerinin tanıtımını yapmak için ‘yamyamca’ bir yol seçen Avrupa merkezli Oumph! “İnsan Eti Tadında Bitki Bazlı Burger'ini satışa sundu.

Şirketin kurucu ortağı Anders Linden tarafından yapılan açıklamada, tıpkı insan eti tadında olan mide bulandıran burgerin kendini şımartmak isteyenler için geliştirildiği belirtilerek, “Burgerimizi, insanların hangi tat ve dokuya sahip olduğunu öğrenir öğrenmez geliştirdik. Bu ürün geliştirilirken hiçbir insan zarar görmemiştir” dedi.

YAMYAMLAR!

Öte yandan, Oumph! geçen yıl Cadılar Bayramı'nda, İsveç’in başkenti Stockholm’de "şimdiye kadarki en korkunç bitki bazlı yiyecekleri" sunduğunu iddia eden bir yemek kamyonu kurmuş ve insan tadındaki burgerini tanıtmıştı.

Reklam kampanyasını düzenleyen Madrid'deki LOLA MullenLowe ajansı, et severleri bitki bazlı ürünlerin "herhangi bir etin tadını taklit edebileceğine" "ikna etmek" istediklerini aktardı.

ŞİRKET ÖDÜL KAZANDI

LOLA MullenLowe Kreatif Direktörü Tomas Ostilglia, "Ve elbette bir çözüm, bitki bazlı lezzetli bir insan eti burgeri yapmaktı" dedi. Ayrıca reklam kampanyası, uluslararası bir festival olan Cannes Lions Festivali'nde Gümüş Ödül kazandı.

Diğer taraftan, "insan eti tadındaki burger”in  soya fasulyesi, mantar ve buğday proteininin yanı sıra "bitki bazlı yağlar ve gizemli bir baharat karışımı" ile yapıldığı öne sürüldü.

Kaynak: DoğruHaber

HABERE YORUM KAT