1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Almanya Meclisinde PKK/PYD Propagandası
Almanya Meclisinde PKK/PYD Propagandası

Almanya Meclisinde PKK/PYD Propagandası

Almanya'da, Sol Parti Grup Başkan Yardımcısı Sevim Dağdelen, Federal Mecliste PKK/PYD’nin askeri örgütü YPG'ye ait sembol açarak propaganda yaptı.

21 Kasım 2017 Salı 23:19A+A-

Almanya'da, Sol Parti Grup Başkan Yardımcısı Sevim Dağdelen, Federal Mecliste (Bundestag PKK/PYD’nin askeri örgütü YPG'ye ait sembol açarak propaganda yaptı.

Sol partili Dağdelen bugünkü Meclis oturumunda kürsüde yaptığı konuşmada, hem YPG'yi övdü hem de bir kağıda basılı sembolü açtı.

Bu hareketiyle tepki çeken Dağdelen, Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble tarafından uyarıldı.

Daha sonra söz alan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel de PKK ve diğer örgütlere Almanya'da getirilen yasaklamaları savundu.

Gabriel, PKK'nın Almanya'da uyuşturucu sattığı, haraç topladığı, insan kaçakçılığı ve şantaj yaptığını, bu nedenle yasaklı terör örgütü olduğunu vurgulayarak, PKK eylemlerine veya yasa dışı olaylara Alman polisinin müdahale etmesinin de hukuk devletinin gereği olduğuna dikkati çekti.

Gabriel'in sözlerine tepki gösteren Dağdelen bu kez de oturduğu yerden PKK/PYD’yi övücü ifadeler kullandı ve tekrar YPG sembolü açtı.

Dağdelen yine geçen yılın kasım ayında Federal Meclisin içinde o dönem PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin lideri Salih Müslim ile görüşmüş ve kamuoyunun tepkisini çekmişti.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT