1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Ali Babacan Yeni Partinin Sene Sonuna Kadar Kurulacağını Açıkladı
Ali Babacan Yeni Partinin Sene Sonuna Kadar Kurulacağını Açıkladı

Ali Babacan Yeni Partinin Sene Sonuna Kadar Kurulacağını Açıkladı

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan yıl sonuna kadar yeni bir siyasi parti kurmayı hedeflediklerini açıkladı.

10 Eylül 2019 Salı 09:38A+A-

Karar Gazetesi'nden Ahmet Taşgetiren ve Yıldıray Oğur'un sorularını cevaplayan Babacan, uzun süredir kurulacağı iddia edilen parti hakkında açıklamalarda bulundu.

"Gönlümüzden geçen takvimler 2020’yi göstermeden tüzel kişiliği kurmak." ifadelerini kullanan siyasetçi kendileri için kalitenin çok önemli olduğunu ve bu amaçla beraber çalışacakları ekibi özenle seçtiklerini söyledi.

Bazı kişilerin de dışarıdan destek vermek istediğini belirten Babacan, "Durum bu kadar kötüyken, Türkiye’nin geleceğiyle alakalı böyle iyi niyetli bir çalışma başlamışken, ben bu çalışmaya katkı vermeliyim diye ahlaki sorumluluk hissedip gelen çok sayıda insan var." şeklinde konuştu.

Babacan, partinin olası ismi konusunda ise herhangi bir bilgi vermedi.

AK Parti'nin kurucularından Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, partinin uygulamalarıyla inandığı ilkeler arasında 'derin farklılıklar' oluştuğunu belirterek temmuzda üyelikten istifa ettiğini açıklamıştı.

Haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Babacan'ın yeni parti kurulacağı iddiaları kuvvetlenmiş, oluşumun sonbaharda şekil alabileceği öne sürülmüştü.

Babacan son olarak Kurban Bayramı öncesinde bildiri yayımlayarak, "Hür, müreffeh ve mutlu bir toplum için çalışmaları sürdürüyoruz" demişti.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Babacan'a "Yolunuz yolunuzdur, eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz." dediğini belirtmişti. (Euronews)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum