1. HABERLER

  2. HABER

  3. AK Parti'den Görüşmelerle İlgili Açıklama
AK Partiden Görüşmelerle İlgili Açıklama

AK Parti'den Görüşmelerle İlgili Açıklama

Başörtüsü konusunda muhalefeti ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekilleri adına Bekir Bozdağ açıklama yaptı; Erdoğan da soruları yanıtladı.

20 Ekim 2010 Çarşamba 16:46A+A-

AK Parti, CHP'yi samimi olmamakla suçladı.

AK Parti Grup Başkanvekilleri Bekir Bozdağ, Ayşenur Bahçekapılı, Suat Kılıç, Nurettin Canikli ve Mustafa Elitaş'ın başörtüsü konusunda görüşmelerde bulunmak için CHP, MHP ve BDP'ye bugün yaptıkları ziyaretle ilgili ilk açıklamayı Bekir Bozdağ yaptı. Bozdağ, şöyle konuştu:

"Sorun üniversite kapılarındadır!"

"CHP, 'Ben müzakere etmem' diyor, ön şart öne sürüyor. Ana muhalefet partisi çözüm konusunda samimi değil. Herkesin verdiği sözün arkasında durmasını istiyoruz. Partilere bir metin götürmedik, uzlaşmayla beraber yazalım istedik. Şu anda ilk ve ortaöğretim ile kamuda yaşanan bir sorun yok. Sorun üniversite kapılarındadır."

Erdoğan: "Bunlar Akşam Başka, Sabah Başka Konuşurlar!"

Başbakan Erdoğan, Yargıtay Başsavcısı Yalçınkaya'nın açıklamaları ile ilgili soruya cevap verdi. Erdoğan, başörtüsü sorununun çözümü konusundaki görüşmelerde CHP ve MHP'nin ilk tepkilerini de değerlendirdi.

Finlandiya'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın açıklamaları değerlendirip gerekli açıklamayı yapacaklarını söyledi.

CHP'nin başörtüsü sorununa çözüm görüşmelerinde ortaya koyduğu tavrı da değerlendiren Erdoğan, "Bunlar meydanda söylenen şeyler değildi. Şimdi ön şartları ortaya çıkmaya başladı. Bunların ne kadar samimi olduğu bellidir. Her zaman aynı oyun. Değişen bir şey yok. Hep söylüyorum, bunlar akşam başka, sabah başka konuşurlar. Bunların meydanlarda ne söylediği bellidir. Bunun çerçevesi içerisinde yapılacak olanı yaparız." dedi.

MHP'nin başörtüsü konusunda Meclis'te bir mutabakat sağlanarak anayasa değişikliği yapılması konusundaki önerisini de değerlendiren Erdoğan, ilgili anayasa değişikliği için gerekli çoğunluğun olmadığını söyledi.

İLGİLİ HABERİMİZ:

HABERE YORUM KAT

1 Yorum