1. YAZARLAR

  2. Nuh Gönültaş

  3. Ah AKP vah AKP...
Nuh Gönültaş

Nuh Gönültaş

Yazarın Tüm Yazıları >

Ah AKP vah AKP...

15 Kasım 2008 Cumartesi 11:36A+A-
AK Parti'de neler olduğunu bilen varsa beri gelsin. Başbakan müthiş sinirli. AK Partililer, her geçen gün yeni bir skandala imza atıyor, her geçen gün büyük hata olarak kabul edilebilecek açıklamalar yapıyorlar.
 
Orada bir şeylerin değişmeye başladığı anlaşılıyor. Her şey Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "ya sev ya terk et" anlamına gelmediğini söylediği açıklamaları ile başladı. Resmen "ya sev ya terk et" dedi, arkasından da inkar etti. Başbakan'dan başka herkes o sözleri böyle anladı. Bunun arkasından AK Parti'den garip açıklamalar çorap söküğü gibi gelmeye başladı.

1-Vecdi Gönül bombası...

Yenilir yutulur şey değildi söyledikleri. "Ermeniler ve Rumlar olsaydı milli devlet olabilir miydik" gibi çok ırkçılık kokan, hem de Hitler'in ırkçılığı kadar ağır bir ırkçılık içeren bir cümle. Doğrusu bu kadar açık sözlü olduğu için Vecdi Gönül'ü tebrik mi etmek lazım, yoksa bu kadar ırkçı olduğu için yermek mi lazım, bu konuda kararsızım. Ama, Vecdi Gönül bunu söylemek için çok düşünmüş olmalı. Başbakan'ın "Ya sev ya terk et" sloganına da oldukça uygun düşmüş. Vecdi Gönül Osmanlı'nın çok uluslu bir devlet olduğunu unutmuşa benziyor! Sanki anasını-babasını, nerede, nasıl, hangi milletten doğacağını kendi tercih etmiş gibi konuşuyor. Bu kadar saçma bir söz duymadım. Kaldı ki, milli devlet denilen yapının Osmanlı gibi çok uluslu bir imparatorluğun üzerine inşa edilmesi büyük bir başarıymış gibi...

2-Abdülkadir Akgül bombası...

Bu milletvekili de lafların en saçmasını söyledi, "Devlete karşı suç işleyen varsa, tabii ki vurulacaktır"dedi. Sanki vurulan herkes devlete karşı suç işlemiş, sanki devlete karşı suç işlemenin cezası vurulmakmış gibi... Saçma, hatta aşağılık bir söz bu. Bu ülkede idam yok be. Apo'yu bile asmayıp beslerken polisin dur ihtarına uymayan insanı öldürmeyi, idamın olmadığı yerde yargısız infazı mı savunuyorsun... Bir gün senin bir yakınını da polis vurursa o zaman anlarsın devlet neymiş, devlet düşmanlığı neymiş...

3-Abdülkadir Aksu bombası:

Dengir Fırat'ın istifasından sonra yerine Abdülkadir Aksu'nun getirilmesi... Oysa Türkiye'de ne kadar faili meçhul varsa hepsi Abdülkadir Aksu'nun İçişleri Bakanlığı sırasında oldu. Polis Ergenekon operasyonlarını Abdülkadir Aksu'nun İçişleri Bakanlığı'ndan ayrılmasından ancak sonra yapabildi.

4-Akif Beki bombası:

Türkiye'de ilk defa Genelkurmay Başkanlığı'ndan başka bir hükümet, AK Parti hükümeti bazı gazetecilere Başbakan'ı izlemeyi yasak etti. Akif Beki'nin patlattığı bu bomba da meydana getirdiği etkiyle tarihe geçmiştir artık.

5- Fehmi Koru bombası:

Fehmi Koru, Türkiye'nin en saygın gazeteci yazarı. Başbakan'ın geçirdiği değişimi ifade eden "Obama gibi geldiler, Bush'a benzediler" sözlerinden sonra Erdoğan Fehmi Koru'yu hedef tahtasına koydu. Sevsinler seni, yazıklar olsun gibi Kasımpaşa ağzıyla konuştu. Oysa Koru bugüne kadar gelmiş geçmiş hükümetler için genellikle muhalif olmuş ve fakat Tayyip Erdoğan dışındaki bütün başbakanlardan, Mesut Yılmaz da dahil olmak üzere saygı görmüştür.

6-Doğalgaz zammı bombası:

Bir yandan ihtiyacı olanlara kömür dağıtan AK Parti hükümeti, diğer taraftan doğalgaza çok büyük zam yaptı. Son söz: AK Parti'de başta, Tayyip Erdoğan olmak üzere, sırasıyla, bakanlar, milletvekilleri, parti yetkilileri vs. ya hayır söylesinler ya da sussunlar!
 
BUGÜN

YAZIYA YORUM KAT