1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. ABD'li senatörden Siyonist vahşete nükleerli destek: İsrail’in her şey yapmaya hakkı var!
ABD'li senatörden Siyonist vahşete nükleerli destek: İsrail’in her şey yapmaya hakkı var!

ABD'li senatörden Siyonist vahşete nükleerli destek: İsrail’in her şey yapmaya hakkı var!

ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını, ABD'nin Japonya'daki Hiroşima ve Nagazaki’ye düzenlediği saldırılara benzeterek, İsrail'in de savaşı kazanmak için nükleer silah kullanma hakkı olduğunu ima etti.

14 Mayıs 2024 Salı 00:52A+A-

ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, NBC kanalında yayımlanan "Meet the Press" programında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına yönelik skandal açıklamalarda bulundu. Karar gazetesinin naklettiğine göre, "İkinci Dünya Savaşı'nda, Hiroşima ve Nagazaki'ye bomba atarak savaşı sonlandırmaya karar verdik. Bu doğru bir karardı." diye konuşan Graham, "İsrail, Yahudi bir devlet olarak ayakta kalabilmesi için gereken her şeyi yapmaya hakkın var." dedi.

Graham, "Kaybetme lüksü olmayan bu savaşı sonlandırmak için İsrail'e ihtiyaç duyduğu bombaları sağlayın, ayrıca zayiatı en aza indirmek için onlarla çalışın." dedi.

ABD Başkanı Joe Biden, 9 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, Refah'a büyük bir saldırı düzenlemesi halinde İsrail'e silah yardımlarını askıya alacağını söylemişti. Biden'ın bu açıklamasına hem ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den hem de İsrail tarafından tepki gelmişti.

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum