1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. ABD’den Suudi Arabistan’a “Adil ve Şeffaf Soruşturma” Çağrısı
ABD’den Suudi Arabistan’a “Adil ve Şeffaf Soruşturma” Çağrısı

ABD’den Suudi Arabistan’a “Adil ve Şeffaf Soruşturma” Çağrısı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, Suudi Arabistan’da çok sayıda prens, bakan ve üst düzey devlet yetkilisini içeren gözaltı dalgasının “adil ve şeffaf” olması gerektiğini söyledi.

08 Kasım 2017 Çarşamba 09:43A+A-

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Suudi Arabistan’da aralarında prens, bakan, bakan yardımcısı, eski bakan ve iş adamlarının da olduğu onlarca kişinin “yolsuzluk ve rüşvet” iddiasıyla gözaltına alınmasına ilişkin günlük basın toplantısında açıklama yaptı.

AA’da yer alan habere göre, Nauert, “Suudi Arabistanlı yetkilileri, yolsuzluk yaptığını düşündükleri yetkililere ilişkin yürüttükleri soruşturmaları devam ettirmeleri konusunda teşvik ediyoruz. Bu süreci adil ve şeffaf bir şekilde yürütmelerini umut ediyoruz.” dedi.

Suudi Arabistanlı yetkililerle “yakın ilişki” içinde olduğunu belirten Nauert, Suudi Arabistan ve İran arasındaki gerilime ilişkin de açıklama yaptı.

Nauert, “Gelişmeleri çok yakından ve dikkatlice takip ediyoruz. Suudi Arabistan’la uzun zamana dayanan bir ilişkimiz var.” ifadelerini kullandı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT