1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. ABD'de Donanma Üssünde Silahlı Saldırı Düzenlendi
ABD'de Donanma Üssünde Silahlı Saldırı Düzenlendi

ABD'de Donanma Üssünde Silahlı Saldırı Düzenlendi

ABD'nin Florida eyaletindeki Pensacola donanma üssünde silahlı saldırı düzenlendiği bildirildi.

07 Aralık 2019 Cumartesi 07:48A+A-

Escambia Şerifliği Sözcüsü Amber Southard, kolluk kuvvetlerinin, Florida eyaletinde Donanma Hava İstasyonu Pensacola'da silahlı saldırı düzenleyen bir kişiyi öldürdüğünü açıkladı.

SALDIRIDA 4 KİŞİ ÖLDÜ

ABD basınında, saldırı sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiği ve yaralanan 10 kişinin çeşitli hastanelerde tedavi altına alındığı yönünde haberler yer aldı. Donanma Hava İstasyonu Pensacola'nın Facebook sayfasında da üssün girişlerinin kapatıldığı belirtildi.

Üste 16 binden fazla askeri, 7 bin 400 de sivil personelin çalıştığı ifade ediliyor.

Diğer yandan ABD Donanması'nın Güneydoğu Bölgesi sözcüsü, saldırganın Suudi uyruklu bir havacılık okulu öğrencisi olduğu bilgisini verdi.

TRUMP'TAN SUUDİ KRALINA TELEFON

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud'un, bir vatandaşları tarafından ABD'deki hava üssünde düzenlenen saldırıyı "barbarca bir eylem" olarak tanımladığını aktardı.

Trump, bu sabah Florida eyaletinde Donanma Hava İstasyonu Pensacola'da Suudi Arabistan vatandaşı olduğu belirtilen bir kişinin düzenlediği silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saldırının ardından Kral Selman'ın kendisini aradığını aktaran Trump, "Kral Selman, Pensacola'da yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini, yaralananlarının ailelerine ise sevgilerini iletti." ifadelerini kullandı.

Trump, saldırganın Suudi Arabistan vatandaşı olmasına ilişkin, "Kral Selman, saldırganın barbarca eylemlerinden dolayı Suudi Arabistan halkının çok öfkeli olduğunu söyledi ve bu kişinin eylemlerinin hiçbir şekilde Amerikan halkına sevgi besleyen Suudilerin hissiyatlarını yansıtmadığını belirtti." diye konuştu. (Karar)

Etiketler :

HABERE YORUM KAT