1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrail'in vurduğu binada Hamas'a dair bir kanıt görmedim
ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrail'in vurduğu binada Hamas'a dair bir kanıt görmedim

ABD Dışişleri Bakanı Blinken: İsrail'in vurduğu binada Hamas'a dair bir kanıt görmedim

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail ordusunun vurduğu basın kuruluşlarına ait binada Hamas'ın faaliyet gösterdiğine dair herhangi bir kanıt görmediğini söyledi.

17 Mayıs 2021 Pazartesi 16:05A+A-

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da katıldığı basın toplantısında, basın kuruluşlarına ait binanın vurulmasının ardından İsrail'den bunun gerekçesine ilişkin bilgi talep ettiğini belirtti.

İsrail ordusunun vurduğu basın kuruluşlarına ait binada Hamas'ın faaliyet gösterdiğine dair herhangi bir kanıt görmediğini söyleyen Blinken, buna ilişkin herhangi bir bilgi gelmediğini ifade etti.

Basın ofislerine ve mensuplarına saldırılar

İsrail'in, basın ofislerinin bulunduğu binalara saldırılarında 32 medya kuruluşunun ofisleri kullanılamaz hale gelmişti.

Saldırılarda Gazze'de görevini yapmakta olan 10 basın mensubunun yaralandığı, 5 kişinin evinin zarar gördüğü ve ailesinden bir kişinin hayatını kaybettiği aktarılmıştı.

İsrail savaş uçaklarının 15 Mayıs'taki saldırısında ise Associated Press (AP) ve Al Jazeera'nin ofislerinin bulunduğu bir bina yerle bir edilmişti.

 

 

 

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT