1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. AB Temsilcisi Borrell: “Suriye'de pozisyonumuzu değiştirmek için sebep yok”
AB Temsilcisi Borrell: “Suriye'de pozisyonumuzu değiştirmek için sebep yok”

AB Temsilcisi Borrell: “Suriye'de pozisyonumuzu değiştirmek için sebep yok”

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB olarak İdlib'e yönelik yardımlarına devam edeceklerini, Suriye'ye ilişkin pozisyonlarını değiştirmek için bir sebep olmadığını söyledi.

04 Aralık 2021 Cumartesi 19:20A+A-

Borrell, İtalya Dışişleri Bakanlığı ve Uluslararası Siyasi Çalışmalar Enstitüsünün (ISPI) ev sahipliğinde bu yıl Roma'da 7'ncisi yapılan MED Akdeniz Diyalog Forumu'na katıldı.

Josep Borrell, Suriye konusunda, "Arap Birliğindeki bazı arkadaşlar, Suriye'yi geri kabul etme olasılığını değerlendiriyor ama bizim açımızdan bakıldığında pozisyonumuzu değiştirmek için bir sebep yok." dedi.

Türkiye sınırından her gün kamyonlarca hükümet karşıtı güçlerin elindeki İdlib'e yardım gönderdiklerini anlatan Borrell, "6 milyondan fazla Suriyeli ülkesinin dışında. Birkaç hafta öncesine kadar İdlib gazetelerin manşetlerindeydi, şimdi kaybolmuş vaziyette. Aslında ortadan kaybolmadı. Bir milyon insanın olduğu İdlib gerçeği orada duruyor. Yardım sağlamaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT