1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. 7 günlük bebek koronavirüsten hayatını kaybetti
7 günlük bebek koronavirüsten hayatını kaybetti

7 günlük bebek koronavirüsten hayatını kaybetti

İran, Buşehr Eyaleti Koronavirüs ile Mücadele Konseyi Sekreteri Keşmiri, hayatını kaybedenler arasında henüz 7 günlük bir bebek de bulunduğunu açıkladı.

31 Temmuz 2020 Cuma 23:17A+A-

İran’ın güneyinde yer alan Buşehr eyaletinde 7 günlük bebek koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

23 KİŞİ SOLUNUM CİHAZINA BAĞLI

Korona virüs salgını nedeni ile İran’da can kayıpları artmaya devam ediyor. Buşehr Eyaleti Korona Virüs ile Mücadele Konseyi Sekreteri Said Keşmiri, eyaletteki korona virüs tablosuna ilişkin son bilgileri verdi. Keşmiri, Buşehr Eyaleti’nde şu anda toplamda 173 kişinin koronavirüs nedeniyle hastanelerde yattığını belirterek, “Hastanede yatışı gerçekleşenler arasından 23 kişi solunum cihazına bağlı” dedi.

KALP RAHATSIZLIĞI VARDI

Karar’ın belirttiğine göre, Korona virüs nedeniyle Buşehr Eyaleti’nde henüz 7 günlük olan bir bebeğin de hayatını kaybettiğini belirten Keşmiri, “Hayatını kaybedenler arasında kalp rahatsızlığı olan henüz 7 günlük bir bebek de bulunuyor. Hayatını kaybeden en yaşlı kişi ise 74 yaşındaki bir kadın” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz günlerde Rezevi Horasan eyaletine bağlı Günabad şehrinde ise 2 günlük bir bebek korona virüs nedeni ile hayatını kaybetmişti.

16 BİN 766 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İran’da bugüne kadar 304 bin 204 kişide koronavirüs tespit edilirken, 16 bin 766 kişi ise hayatını kaybetti.

 

HABERE YORUM KAT