1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. 24 Ocak’ta İstanbul’da yaşananların sorumlusu kim?
24 Ocak’ta İstanbul’da yaşananların sorumlusu kim?

24 Ocak’ta İstanbul’da yaşananların sorumlusu kim?

Dün akşam saatlerinde İstanbul’da yaşanan kar yağışı şehre kaosun hakim olmasına sebep oldu!

25 Ocak 2022 Salı 10:30A+A-

HAKSÖZ HABER

24 Ocak Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı İstanbul’da kargaşa ortaya çıkarttı. İş çıkışı trafikte sıkışan binlerce kişi yardım beklerken haliyle herkes bu işin sorumlusunu aramaya başladı.

Kimileri yoğun kar yağışı sebebiyle bu yaşananların normal olduğunu ifade ederken kimileri yerel yönetimi bir başka kesim ise merkezi hükümeti sorumlu tuttu.

Öncelikle yağan karın anormal boyutlara vardığını söylemek mümkün. Ancak İstanbul’a yağan en fazla kar 24 Ocak günü yağmadı. Yalnızca uzun zamandır böylesi bir kar yağışı görülmedi bunları ayırt etmek lazım.

Bunun yanında ise İBB yetkililerinin başarılı bir imtihan verdiğini söylemek mümkün değil ne yazık ki. İBB hemen yaşananlar sebebiyle soru yönelten insanları trollükle suçlama yoluna gitti. Bu konu Haksöz’de işlendi.

Genel bir kriz olduğunu aklımızın bir köşesinde tutarak kaza yapan tuzlama kamyonları, arabayı bırakıp giden cenaze şöförü, yolda kayan kar küreme araçları görüntülerini de unutmamak gerekiyor. Bu görüntüler karşısında insanların yaşanan kaosun sorumlusu olarak İBB’yi göstermesi de anormal değil!

İBB'nin 34 NL 1221 plakalı cenaze aracı şoförü cenazeyi yolda bırakıp gitmesi üzerine vefat eden kişinin yakınları İBB ile yapılan görüşmelerden cevap alamadı.  Mağdurların yardımına Sultanbeyli Belediyesi yetişti.

fj53fegwqaouj8g.jpg

İBB'nin tuzlama aracı kaza yaptı. Kaza yapan şoförün alkollü olduğu belirlendi. Alkollü olarak göreve çıkan İBB personeline trafik ekiplerince 48/5’ten, alkollü araç kullanmaktan işlem yapıldı.

Saatlerce trafikte sıkışına vatandaşlar ısınma, barınma ve beslenme konularında kimsenin yardıma gelmemesinden şikayetçi oldu. 

Netice olarak dün gece yoğun kar yağışı bir yana yetkililerin sorumluluklarını tam anlamıyla yerine getirdiğini söylemek de mümkün gözükmüyor!

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz geçmişte yaşanan benzer bir hadise ile dün geceyi şöyle kıyaslamış:

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

11 Yorum