1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. 104 Amiral Muhtırasını destekleyen İYİ Partili çark etti!
104 Amiral Muhtırasını destekleyen İYİ Partili çark etti!

104 Amiral Muhtırasını destekleyen İYİ Partili çark etti!

Amirallerin bildirisi için “Altına imzamı atıyorum” diyerek destek açıklaması yapan İYİ Partili Çıray, suların tersine akmasıyla birlikte tavrını değiştirmesi gecikmedi. Meğer vekilimiz bildiriyi desteklemiyormuş!

07 Nisan 2021 Çarşamba 17:06A+A-

104 emekli amiralin darbe imalı bildirisi için “Altına imzamı atıyorum” diyerek safını belli eden İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, geri adım attı. Çıray, “Gecenin bir saatinde yapılan böyle bir açıklama, milletimizin şuur altındaki darbe korkusunu tetikleyen bir açıklama olmuştur. Saat olarak, üslup olarak bunu eleştiriyoruz” dedi.

104 emekli amiral, Kanal İstanbul ve Montrö tartışmalarını bahane ederek hükümeti hedef alan bir bildiri yayınlamış; “Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama riskiyle karşılaşabilecektir” gibi tehdit ve darbe imalarıyla dolu ifadeler kullanmıştı.

"Altına imzamı atıyorum" demişti

Emekli amirallerin, Türkiye’yi ayağa kaldıran bu açıklamasından kısa bir süre sonra sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çıray, “Bir tbp. teğmen olarak altına imzamı atıyorum. 103 amiralden Montrö ve Atatürk bildirisi” ifadesini kullanarak bildiriye açık destek vermişti.

"Zamanlaması ve üslubu sorunlu"

İYİ Partili Çıray, “Altına imzamı atıyorum” dediği bildiri konusunda gelen tepkiler üzerine geri adım attı. BBC Türkçe’ye konuşan Çıray, “Açıklanış üslubu olarak tasvip etmiyoruz. Gecenin bir saatinde yapılan böyle bir açıklama, milletimizin şuur altındaki darbe korkusunu tetikleyen bir açıklama olmuştur. Saat olarak, üslup olarak bunu eleştiriyoruz” dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT