1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yüzbaşıdan Astsubaya ‘Ahlaksız Teklif’
Yüzbaşıdan Astsubaya ‘Ahlaksız Teklif’

Yüzbaşıdan Astsubaya ‘Ahlaksız Teklif’

Üniformalı iki denizcinin, görev başındaki çirkin pazarlığı ülke gündemine bomba gibi düştü. İşte o görüntüler…

02 Kasım 2010 Salı 12:00A+A-

Görüntülerde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı TCG Giresun gemisinde görevli Deniz Yüzbaşı Engin K., iddiaya göre Astsubay Seracettin T'ye kadın pazarlıyordu.

Görüntü Askeri Casusluk Soruşturması sırasında ele geçirildi. İddiaya göre casusluk çetesi hedefe koyduğu subay ve bürokratları fuhuşla tuzağa düşürüyor, sonra da istediği belge ve bilgileri elde ediyordu.Şantaj iddiaları, bu görüntülerle daha da netleşmiş oldu. Kanal D Haber'in ortaya çıkardığı görüntülerde Yüzbaşı, üniformalı bir Atatürk portresi önünde Astsubaya hangi tür kadınlardan hoşlandığını soruyordu. Ve Astsubaya bilgisayarındaki kayıtlı kadın fotoğraflarını gösteriyordu. Herkesin merak ettiği bir soru vardı. O da görüntüleri kimin kaydettiği.

O sorunun cevabı da görüntülerdeki detaylardan çıktı. İddialara göre Yüzbaşı Engin K. pazarlığı bizzat kendisi kaydetti. Pazarlığın sonunda küçük bir el hareketiyle kamerayı Astsubaya doğru çevirmesi de bunu gösteriyordu. Baştan beri kayıtta olan kamera bu hareketle Yüzbaşı ile Astsubay arasındaki tokalaşma anını da kaydetti. Deniz Yüzbaşı Engin K. ile ilgili iddialar oldukça ciddi. Yüzbaşının sık sık Rusya'ya giderek eğitimli kadınlar getirdiği ve üst rütbeli subaylara pazarladığı öne sürülüyor. İddiaya göre yüzbaşı, Rusya'ya giden üst düzey komutanlara orada da mekan ve kadın ayarlıyordu.

HABERE YORUM KAT