1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yüzbaşı Erleri Hedef Tahtası Yaptı!
Yüzbaşı Erleri Hedef Tahtası Yaptı!

Yüzbaşı Erleri Hedef Tahtası Yaptı!

Şırnak'ta bulunan bir askeri birlikte çekildiği iddia edilen görüntüler Türkiye gündemine bomba gibi düştü...

16 Şubat 2011 Çarşamba 17:38A+A-
Şırnak'ta bir yüzbaşı , emri altında bulunan askerlere hedef tahtası tutturarak, arkasını dönüp bacak arasından atış talimi yaptı. 'Komutanım Yapmayın' seslerine rağmen devam eden yüzbaşının bazı atışları hedefleri bulurken, bazı atışları boşa gitti. İyi haberse kurşunların askerleri yaralamaması oldu.

Yer Şırnak'ta 6. Motorlu (İç Güvenlik) Piyade Tugayı Seslice Taburu. Daha önce Özel Kuvvetler'de görev yaptığı belirtilen Yüzbaşı Metin Gürcan, askerleri ile atış talimi yapıyor. Hedef tahtasını askerlerin eline tutuşturuyor. Yani sadece hedef tahtası değil, askerler de hedef durumuna düşüyor. Önce karşıdan atış yapıyor, ancak sonrasında 'Komutanım Yapmayın' uyarılarına rağmen arkasını dönüp bacak arasından atış yapmaya başlıyor.

Karşısındaki askerlerin aynı zamanda canından da sorumlu olan Yüzbaşı Metin Gürcan'ın bu sorumsuzluğu, insanın kanını donduruyor.

Yüzbaşı daha sonra hedef tahtasına yaklaşıp, kontrol ediyor. Görülüyor ki, bazı atışlar hedefi tutturmuş, bazıları ise karavana...

Atışların askerlere isabet etmemesi ise büyük şans...

Şırnak'ta bu olay, geçtiğimiz yıllarda el bombasının pimini çekip nöbetteki erin eline veren ve daha sonra askerin yorulup bombayı bırakmasıyla ölüme yol açan komutanı hatırlara getirdi. Ancak bu olayda büyük şans eseri kimsenin canı yanmadı....

HABERE YORUM KAT