1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yüksekova'da Taziye Konvoyuna Saldırı!
Yüksekovada Taziye Konvoyuna Saldırı!

Yüksekova'da Taziye Konvoyuna Saldırı!

PKK/BDP'li göstericiler, dün Mustazaf-Der Yüksekova Şubesine düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Dernek Başkan Yardımcısı Ubeydullah Durna'nın taziyesine gidenlere saldırdı.

06 Mayıs 2011 Cuma 17:26A+A-

Dün Yüksekova Mustazaf-Der Şubesine BDP/PKK'lilerce yapılan saldırı sonucu şehit olan Ubeydullah Durna'nın cenazesi sabah saatlerinde toprağa verildi.

Durna'nın taziyesine bölge illerinden yoğun katılım olurken, Cuma namazından sonra dün saldırıya uğrayan Dernek Şubesini ziyaret eden kalabalık grup, BDP/PKK'lilerin sözlü ve fiili saldırısına uğradı.

BDP/PKK'lilerin kalabalığa hakaret etmesi üzerine çıkan gerginlikte 3 kişi yaralanırken, polis hava ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Yaralılar Yüksekova Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Buradan ayrılan taziye konvoyu mezarlık ziyaretinde de, Devlet Hastanesi önünde bekleyen BDP/PKK'lilerin saldırısına uğradı. Gerginlik çıkarmaktan kaçındıkları görülen taziye Konvoyundakiler, olay yerinden ayrıldı. Yaklaşık 250 araçlık taziye konvoyu ilçeden ayrılırken, yine saldırganların taşlı saldırısına uğradı.

Çıkan olaylara birlikçe şehir merkezinde bulunan esnaflar kepenklerini indirdi. Cengiz Topel Caddesi ve İpekyolu caddesi üzerinde bir araya gelen binlerce kişi ateş yakıp yola barikat kurdu.

Olaylar sırasında bir otomobil, 4 iş yeri ve Mustazaf-Der Yüksekova Şubesi binası ateşe verildi. Yüksekova Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri iş yerinde ve dernek binasında çıkan yangına müdahale etti.

Zaman zaman silah seslerinin duyulduğu ilçede gergin bekleyiş sürüyor.

HABERE YORUM KAT

6 Yorum