1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Yoldaki Mühendis'in yeni baskısı çıktı!
Yoldaki Mühendis'in yeni baskısı çıktı!

Yoldaki Mühendis'in yeni baskısı çıktı!

Filistin direnişinin efsanevi komutanlarından Abdullah Galib Bergusi'nin otobiyografik eseri Yoldaki Mühendis yeni baskısıyla yayımlandı.

17 Kasım 2020 Salı 16:02A+A-

Abdullah Galib Bergusi. Filistin Direniş Hareketi Kassam'ın Batı Şeria ve Ramallah’ta bilinen en meşhur komutanı. Kod adı Yoldaki Mühendis ya da Gölgeler Prensi olan Bergusi, Filistin tarihinde en çok ceza alan kişi. 67 müebbet ve ayrı ayrı onlarca yıl hapis cezası... 2003 yılından beri tek kişilik hücrede yaşıyor. Tutsak alınmadan önce İsrail’in tüm istihbaratını peşinden koşturan Filistin’in bu meşhur komutanı bedeni tutsak alınsa da zindanda kalemiyle kelimeleriyle direnmeye devam ediyor. 

“Uzun zamandır tek kişilik karanlık bir hücrede yaşıyorum. O kadar uzun zaman ki artık senelerini saymakta acizim…

Tek kişilik karanlık hücreye konulmadan tam altı ay boyunca soruşturma merkezlerinde dolaştırıldım. Bu merkezlerde ölümü gördüm… Ölümle konuştum… O da benimle konuştu… Çok defa ölüme dokundum… Fakat el-Kahhâr olan Allah'ın yardımıyla ölüme galip geldim…

Siyonistler tarafından tutuklanmadan önce hayatımın en güzel yıllarını geçirdim.  Başım dik ve yükseklerdeydi. 

Mescid-i Aksa'nın kandillerinin yakılacağı yağın Filistin'e, özgür savaşçıların toprağına gelmesi çok yakındır…

Aydınlık yarınlar yakındır. Siyonistlerin, Allah'ın mübarek kıldığı Mescid-i Aksa'dan gitmeleri yakındır. Filistin'in emperyalizmden, işgalden ve zulümden özgürlüğüne kavuşacağı günler çok daha yakındır.”

muh.jpg

 

Ekin Yayınları, 14. Baskı, Kasım 2020

ekinkitab@gmail.com

HABERE YORUM KAT