1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Yermuk Mülteci Kampına Varil Bombalı Saldırı
Yermuk Mülteci Kampına Varil Bombalı Saldırı

Yermuk Mülteci Kampına Varil Bombalı Saldırı

Esed güçlerine ait bir helikopterin, Yermuk mülteci kampına varil bombasıyla saldırdığı bildirildi.

07 Nisan 2015 Salı 06:40A+A-

Yermuk mülteci kampındaki yerel aktivistlerden Mustafa Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada, Esed güçlerine ait bir helikopterin 6 günden bu yana IŞİD ile Eknaf Beyt el-Makdis arasında yoğun çatışmaların yaşandığı Yermuk mülteci kampındaki yerleşim yerine "varil bombasıyla" saldırdığını söyledi.

Kampta Filistin kız ortaöğretim okulu çevresinde IŞİD ile Eknaf güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade eden Ebu Ubeyde, "IŞİD ile Eknaf arasındaki çatışmalar ve rejim güçlerinin bölgeye ağır silahlarla saldırması sonucu siviller korkudan dışarı çıkamıyor. Kampta insani durum gün gittikçe kötüleşiyor" dedi.

Ubeyde, Esed güçlerinin hava saldırısında ölü ve yaralıların olup olmadığına ilişkin bilgi vermedi.

Bu arada, Suriye Genel Koordinasyon Komitesi (SRGC) de Esed güçlerinin Yermuk kampına yerden atılan füzelerle saldırdığını kaydetti.

Başkent Şam'ın 10 kilometre güneyinde yer alan ve 3 yıldan bu yana rejim güçlerinin ablukası altında bulunan Yermuk kampı, 2011 öncesi 180 bini Filistinli olmak üzere yaklaşık 950 bin kişi yaşarken, şimdi bu rakamın 18 bin civarında olduğu bildiriliyor.

Yermuk mülteci kampında geçen hafta bir Hamas yöneticisinin suikast sonucunda öldürülmesinin ardından, IŞİD ile kamptaki Eknaf Beyt el-Makdis güçleri arasında çatışma çıkmıştı.

Esed güçlerinin ablukası nedeniyle kampa elektrik ve su sağlanamıyor.

AA

HABERE YORUM KAT