1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Yeni Trend Linç Etme mi?
Yeni Trend Linç Etme mi?

Yeni Trend Linç Etme mi?

Daha önce Türkiye siyasetinde görülmemiş gelişmeler yaşanıyor. Genel başkanlar arası tartışmalardan yola çıkarak bir genel başkanın evi, mahreminin önünde bir grup toplanıp sloganlar atıyor...

05 Ekim 2018 Cuma 02:57A+A-

Kamuoyu Meral Akşener’in evinin önündeki eylem vesilesiyle Türkiye siyasetinde daha önce görülmeyen bir gelişmeye tanık oldu. Bir partinin genel başkanı, başka bir partinin genel başkanının kendisine yönelik tenkidi üzerine açıklama yapıyor; bu açıklamanın ardından da aynı akşam bir grup, açıklamayı yapan partinin genel başkanının mahremini ihlal ediyor.

MHP’nin bu sokak kabadayısı, en küçük eleştirileri hakaretle, küfürle, kavgayla karşılayan tarzıyla nereye kadar gidilecek? Bu kabul edilebilir şey mi? İçişleri bakanı, emniyet, valilik gibi kurumlar ne iş yaparlar?

*

Olayla ilgili haber detayları:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesaplarından gece saatlerinde evinin önünde toplanıp "Bozkurtlar burada. Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları atan bir grubun görüntülerini paylaştı.

Akşener cama çıkarak gruba tepki gösterdi.

Akşener, Twitter ve Instagram hesaplarından paylaştığı videonun altına "Başka anaların çocukları üzerinden yiğitlik olmaz. Yüreğin yetiyorsa kendin gel, bekleriz @dbdevletbahceli" yazdı.

DHA görüntülerdeki yerin, Akşener'in İstanbul Beylerbeyi'ndeki evi olduğunu belirtti.

Görüntülerdeki grubun "Bozkurtlar burada, çakallar nerede", "Hareketin lideri Devlet Bahçeli" sloganları attığı, Akşener ise gruba "Erkekseniz gelin vurun. Yuh size" dediği duyuluyor.

Akşener ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, Perşembe günü sosyal medya üzerinden birbirlerini hedef alan mesajlar yazmıştı.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum