1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yeni Atamalar Resmi Gazete'de
Yeni Atamalar Resmi Gazete'de

Yeni Atamalar Resmi Gazete'de

İçişleri ve Ulaştırma, Denizicilik ve Haberleşme ile Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'ye yayımlandı.

06 Mart 2015 Cuma 09:22A+A-

İçişleri ve Ulaştırma, Denizicilik ve Haberleşme ile Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'ye yayımlandı.

Polis Başmüfettişi Hakan Çetinkaya, Muğla Emniyet Müdürlüğüne getirildi. İçişleri Bakanlığı'na bağlı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Rahmi Doğan, Bilgi İşlem Daire Başkanlığına ise İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanı Ömer Toraman atandı.

İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına da Hukuk Müşaviri Namık Demir getirildi.

Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Üyesi Mehmet Ali Özkılınç, Mülkiye Başmüfettişliğine tayin edildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

Mustafa Koç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Haberleşme Genel Müdürlüğüne, Ömer Yıldız Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, Serdar Hüseyin Yıldırım,  Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, İsa Altıntaş da Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığına atandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Buna göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Ebubekir Şahin atandı.

Prof. Dr. Turan Türk Tarih Kurumu Başkanı oldu

Türk Tarih Kurumu Başkanlığı'na, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Refik Turan getirildi.

Prof. Dr. Turan'ın, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumuna bağlı Türk Tarih Kurumu Başkanlığı'na getirilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararda, görevlendirmenin 2547 sayılı kanunun 38. maddesi ve 664 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 24. maddesi gereğince uygun görüldüğü belirtildi.

AA

HABERE YORUM KAT