1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Yemen’de Memur Maaşları 19 Aydır Ödenmiyor!
Yemen’de Memur Maaşları 19 Aydır Ödenmiyor!

Yemen’de Memur Maaşları 19 Aydır Ödenmiyor!

Savaşın yaşandığı Yemen’de memur maaşlarının 19 aydır ödenmemesi nedeniyle 6 milyonu aşkın kişinin aşırı yoksul duruma düştüğü bildirildi.

20 Mayıs 2018 Pazar 13:33A+A-

Ekonomik Araştırma ve Bilgi Merkezi’nin yayımladığı raporda, savaşın yaşandığı Yemen’de memur maaşlarının 19 aydır ödenmemesinin 6 milyondan fazla kişiyi aşırı yoksul duruma düşürdüğü kaydedildi.

AA’da yer alan habere göre raporda, sağlık, eğitim ve kâr amacı gütmeyen kurumlarda çalışanlar başta olmak üzere 19 aydır maaşlarını alamayan memurlara bir an önce ödeme yapılması talep edildi.

Husilerin kontrolündeki bölgelerde çalışan memurların durumunun çok kötü olduğuna dikkat çekilen raporda, Abdurabbu Mansur Hadi yönetiminin kontrolündeki bölgelerde çalışan memurların durumunun ise nispeten daha iyi olduğu belirtildi.

Raporda, ayrıca, “Geçmişte 95 dolar olan asgari ücret, 45 dolara kadar geriledi. Öte yandan maaşların ödenmemesi nedeniyle 6 milyonu aşkın kişi aşırı yoksul duruma düştü. Abdurabbu Mansur Hadi yönetimi ve Husiler, bu insanlık trajedisinden sorumludur.” ifadesine yer verildi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT