1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Yemen'de Husilere Saldırı: 7 Ölü
Yemen'de Husilere Saldırı: 7 Ölü

Yemen'de Husilere Saldırı: 7 Ölü

Rida kentinde aşiret üyelerinin düzenlediği saldırılarda en az 7 silahlı Husi militanı ölürken, 3 kişi yaralandı.

16 Ocak 2015 Cuma 06:47A+A-

Yemen'in el-Beyda iline bağlı Rida kentindeki aşiret üyelerinin düzenlediği saldırılarda en az 7 silahlı Husi Ensarullah örgütü militanının öldüğü bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, aşiret üyelerinin Sırar el-Aşşeş bölgesinde devriye gezen Husilere ait araca düzenlediği bombalı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti, bazıları yaralandı.

Sırar el-Humme ve Hubze köyleri arasındaki bölgede devriye gezen araca RPG tipi roketatarla düzenlenen saldırıda da araçtakilerin yaşamını yitirdiği aktarılırken, ölü sayısıyla ilgili bilgi verilmedi.

Hubze köyü yolunda Husi yandaşlarına ait bir araca düzenlenen bombalı saldırıda ise şeyhler Muhammed Ali ez-Zeheb, Rakib ez-Zeheb ve Abbad el-Hubzi hayatını kaybetti.

Husi Ensarullah örgütünün sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından yapılan açıklamada, Hubze köyü yolundaki bombalı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin yaralandığı belirtilirken, ölen ve yaralananların isimleri belirtilmedi.

Husi Ensarullah örgütünün merkezi olan kuzeydeki Sada kentinden başkent Sana dahil olmak üzere orta kesimlere oradan da güney illerine doğru yayılma stratejisi izlemesi ve birçok kenti ele geçirmesi üzerine ülkedeki Sünni aşiretler ve ona destek veren Ensaru'ş Şeria örgütü ile Husiler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

 (AA)

HABERE YORUM KAT