1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Yemen Yine Karıştı Çok Sayıda Ölü Var
Yemen Yine Karıştı Çok Sayıda Ölü Var

Yemen Yine Karıştı Çok Sayıda Ölü Var

Yemen'in başkenti Sana yakınlarında ordu ile aşiret üyeleri arasında çatışma çıktığı, onlarca kişinin öldüğü bildirildi. Orgu güçleri hava destekli operasyonlar yapıyor.

28 Temmuz 2011 Perşembe 19:10A+A-

Yemen'in başkenti Sana yakınlarındaki Arhab bölgesinde ordu ile aşiret üyeleri arasında çatışma çıktığı, onlarca kişinin öldüğü bildirildi.

Ordu başkente 20 km uzaklıktaki bölgeye hava harekatı düzenlerken Sana semalarında savaş uçakları gözleniyor.

Bazı internet siteleri ve yerel gazeteler bölgede çıkan çatışmaların yeni olmadığını, güvenlik güçlerinin aylardır bölgeyi havadan bombardımana tuttuklarını iddia ederken, muhalif General Ali Muhsin'e bağlı birliklerin sivil kıyafetler içinde ordu ile mücadele içine girdikleri de bölgeden gelen haberler arasında.

Arhab'da bulunan ve Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in oğlu Ahmed Salih'in komutasındaki Cumhuriyet Muhafızlarına bağlı mekanize birliklerin Sana'daki birliklerle birleştirilmesinin muhaliflerce istenmediği ve söz konusu askeri geçişin engellenmesi için bölgede yoğun çatışmaların yaşandığı aktarılıyor.

Hükümet yetkilileri ise bölgedeki çatışmaların muhalif kabileler tarafından çıkarıldığı yönünde görüş beyan ediyorlar.  (Doğru Haber)

HABERE YORUM KAT