1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. YEMEN

  4. Yemen Devlet Başkanı Salih Öldü (mü?)
Yemen Devlet Başkanı Salih Öldü (mü?)

Yemen Devlet Başkanı Salih Öldü (mü?)

Arap internet siteleri, bombalı saldırı sonucu yaralanan Ali Abdullah Salih'in Arabistan'da tedavi gördüğü hastanede öldüğünü ileri sürdü.

14 Haziran 2011 Salı 12:03A+A-

Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in Suudi Arabistan'da tedavi gördüğü hastanede Pazartesi günü öldüğü iddia edildi. Suudi Arabistan'da yayın yapan bazı haber siteleri ağır yaralı olan Salih'in vefatı sonrası Suudlu yetkililerin hastaneye akın ettiklerini kaydetti. Salih'in vefatının bugün hem Suudlu hem de Yemenli yetkililer tarafından ilan edileceği bildirildi. 

Yemen "el Hades" gazetesinin sitesinde de diplomatik kaynaklara dayanarak verdiği haberde, Ali Abdullah Salih'in öldüğü ifade edildi. Gazetenin adını vermediği diplomatik kaynak, Suudlu ve Yemenli yetkililerin Salih'in ölümünü nasıl duyuracakları konusunda tartışmalarda bulunduğu söyledi.  

Salih 3 Haziran Cuma günü sarayına yapılan saldırıda ağır yaralanmış ve bazı kaynaklara göre vücudunun yüzde kırkı yanmıştı. Bir Arap diplomat da Salih'de 7 santimetre derinliğinde bir şarapnel yarası olduğunu belirtmişti.

Yemenli ve Suudlu resmi kaynaklar henüz konuyla ilgili resmi açıklamada bulunmadı.

MECLİS BAŞKANI ÖLDÜ

Saldırıda ağır yaralanan Yemen Meclis Başkanı Abdülaziz Abdülgani'nin ise vefat ettiği resmi makamlarca dün açıklandı. Abdülgani, Yemen Devlet Başkanlığı sarayına havan topu mermisinin isabet etmesi sonucu ağır yaralanmıştı.

Haber: Ahmet Yılmaz / Timeturk

HABERE YORUM KAT