1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Yasadışı Örgütsel Malzeme Olarak Hak Dini Kur’an Dili ve Kütüb-ü Sitte!
Yasadışı Örgütsel Malzeme Olarak Hak Dini Kur’an Dili ve Kütüb-ü Sitte!

Yasadışı Örgütsel Malzeme Olarak Hak Dini Kur’an Dili ve Kütüb-ü Sitte!

Kitapların yasadışı örgütsel malzeme olarak görülmesi Türkiye’de eski bir adet. FETÖ operasyonlarıyla beraber yeniden hortlayan bu eski Türkiye adeti Mersin İl Emniyet KOM Şube Müdürlüğü’nden paylaşılan bu fotoğrafla bir üst seviyeye çıkarılmış oldu.

16 Haziran 2020 Salı 23:44A+A-

HAKSÖZ-HABER

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı açıklamada Başsavcılık koordinesinde, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ve Elazığ Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda FETÖ/PDY’nin Mersin il sorumlusu ve Mersin il kadın yapılanması sorumlusu oldukları iddia edilen iki kişinin yakalandığı bildirildi.

Operasyonda ele geçirilen materyaller arasında Yargıtay 16. Dairesinin istikrar kazanmış kararlarında örgüt üyeliği suçuna delil olarak sayılamayacağı belirtilmesine rağmen kitaplar da yer aldı.

Yargıtay’ın kararı gereği örgütün başı olan Fethullah Gülen’in kitapları bile örgüt üyeliğine delil olarak kabul edilmezken Elmalılı Hamdi Yazır’ın Hak Dini Kur’an Dili tefsirini, Kütüb-ü Sitte’yi, İslam Fıkıh Ansiklopedisi’ni bu şekilde sergilemenin anlamı nedir? Bu eserler Türkiyeli Müslümanların genelinin evlerinde bulunan kitaplarken birçok kişinin evinde de Zaman Gazetesi’nin bir dönem verdiği bu baskıları vardır. 

Anadolu Ajansı'nın konuyla alakalı yer verdiği haberde kullandığı resim

Tabii kitapların yasadışı örgütsel malzeme sayılması Türkiye’de eski bir adet. FETÖ operasyonlarıyla beraber yeniden hortlayan bu “eski Türkiye” adeti Mersin İl Emniyet KOM Şube Müdürlüğü’nden paylaşılan bu fotoğrafla bir üst seviyeye çıkarılmış oldu. Hak Dini Kur’an Dili tefsiri ve Kütüb-ü Sitte’nin yasadışı örgütsel malzeme olarak teşhiri kimin aklından çıktı, daha sonrasında bu fotoğraf nasıl paylaşıldı doğrusu merak ediyoruz!

HABERE YORUM KAT

7 Yorum