1. HABERLER

  2. HABER

  3. YARSAV ve CHP'nin Balyoz'u Bitirme Planı!
YARSAV ve CHPnin Balyozu Bitirme Planı!

YARSAV ve CHP'nin Balyoz'u Bitirme Planı!

YARSAV özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasını istedi, CHP hemen Meclis gündemine getirdi.

14 Temmuz 2011 Perşembe 12:20A+A-
Daha önce YARSAV panelinde gündeme gelen özel yetkili mahkemelerin kaldırılması istemi CHP tarafından yasa teklifiyle Meclis'e taşındı. YARSAV istedi CHP hay hay dedi.
 

Ergenekon ve Balyozcuların nasıl kurtarılacağının tartışıldığı YARSAV'ın 5. Kuruluş yıldönümünde düzenlenen panelde "Darbeci Baro" Başkanı Ümit Kocasakal, eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, YARSAV'ın görüşü olarak Ergenekon, Balyoz, KCK ve faili meçhul cinayetlerle ilgili davalara bakan özel yetkili mahkemeleri kapatılması gerektiğini söylemişlerdi.

2 Temmuz tarihinde gerçekleşen bu panelde YARSAV'ın Ergenekon ve Balyoz sanıklarını kurtarma planı böylece deşifre olmuştu.

Ancak bu plan, YARSAV'ın bir görüşü olarak kalmadı. Eski YARSAV Başkanı, yeni CHP milletvekili ve aynı zamanda Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan önceki gün özel yetkili ağır ceza mahkemeleri ve savcılıklarının yetki ve görevlerinin sona erdirilmesi yönünde bir kanun teklifinde bulundu.

Böylece YARSAV'ın Ergenekon ve Balyoz davalarını bitirme planı CHP eliyle Meclis'e taşınmış oldu. Çünkü Emine Ülker Tarhan'ın Meclis'e sunduğu özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasını yönündeki kanun teklifi daha önce YARSAV panelinin bir numaralı konusuydu.

Sonuç olarak Ergenekon ve Balyozseverlerin bundan sonraki taktiği ve Kılıçdaroğlu'nun YARSAV'dan transfer ettiği Emine Ülker Tarhan'ın misyonu ortaya çıkmış oldu.

YARSAV işaret fişeğini atacak, Emine Ülker Tarhan ve CHP, Ergenekon ve Balyozcuları kurtarmak için Meclis'te yasa teklifinde bulunacak.

Peki ne zamana kadar? Elbette Silivri'de tek bir kişi kalmayasıya kadar...

AKTİFHABER

HABERE YORUM KAT