1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yargı Önünde Kimsenin Ayrıcalığı Yoktur!
Yargı Önünde Kimsenin Ayrıcalığı Yoktur!

Yargı Önünde Kimsenin Ayrıcalığı Yoktur!

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcının, tutuklanan gazetecilerle ilgili açıklamasını olumlu karşıladığını söyledi.

08 Mart 2011 Salı 09:34A+A-

Dün Yargı-tay'ın 143. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde konuyla ilgili soruları cevaplayan Gerçeker, "Kim-senin yargı önünde ayrıcalığı yok- tur. İstanbul'daki savcılar, yasalara uymak zorundalar. Onlar da onu açıkladılar. Önemli olan, adaletin bir an önce yerini bulması. Yoksa insanların kafasında yargıya karşı kuşku oluşur." dedi.

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Yargıtay'ın 143. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Türkiye Barolar Birliği'nde verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevapladı. Tutuklanan gazetecilerin hatırlatılması üzerine Gerçeker, gözaltına alma, yakalama ve tutuklama gibi koruma tedbirlerinin hukuka uygun bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi. Gerçeker, "Davanın özelliğine, kişinin özelliğine göre değil bütün vatandaşların kanun önünde eşitlik ilkesi gereğince herkese bu kuralların eşit uygulanması gerekiyor. Kamu vicdanında sıkıntı yaratacak uygulamalardan kaçınmak gerekiyor." dedi.

HABERE YORUM KAT