1. HABERLER

  2. HABER

  3. HAK İHLALLERİ

  4. Yarbay Tugay Mescidini Bastı
Yarbay Tugay Mescidini Bastı

Yarbay Tugay Mescidini Bastı

Kırklareli 55. Mknz. Piyade Tugayı’nda Yarbay Ekrem Çulhaoğlu’nun Tugay Mescidi’ne botları ile baskın yaparak, seccadeleri tekmelediği; namaz kılan, Kur’an okuyan askerleri azarladığı iddia ediliyor.

12 Aralık 2011 Pazartesi 07:13A+A-

Kırklareli 55. Mknz. Piyade Tugayı, mescide ve Kur’an-ı Kerim’e yönelik tahammülsüzlük ve saygısızlık iddiaları ile çalkalanıyor. Tugay içindeki mescidde namaz kılıp Kur’an okuyan askerlerin, komutanın hışmına uğradıkları ileri sürülüyor.

Akit’in ulaştığı bilgilere göre, skandal şöyle gelişti: Tugayın içinde erlerin dini vecibelerini yerine getirdikleri mescidde akşam namazını kılmaya hazırlanan askerler, komutanlarının hışmına uğradı. İçtima vakti çoktan bitmiş, herkesin birlikte gazinoya, ağaç altına ve yatakhaneye çekildikleri bir saatte akşam namazını kılmaya giden bazı erlerin, Yarbay Ekrem Çulhaoğlu’nun ani baskını ile karşılaştıkları iddia ediliyor.

Botları İle Girdi Ve...

İddialara göre Yarbay Ekrem Çulhaoğlu ansızın tugay mescidine baskın yaptı. Mescidin içine girip, namaz kılan erlerin arasına dalan Çulhaoğlu, kirli botlarını da çıkarmadan seccadeleri tepeleyerek en ön safa kadar ilerledi.

“Bu Yazılar Buraya Asılmayacak”

“Burasını tekke gibi kullanamayacaksınız” diye bağırarak mescidin tüm sükunetini bozan Yarbay Çulhaoğlu, hızını alamayarak, duvardaki “Allah” ve “Muhammed” yazılarını da kendi elleriyle indirdi ve “Bu yazılar kesinlikle buraya asılmayacak” dedi.

“Sadece Hizmete Özel Damgalı Kitaplar Okunacak”

Komutanın, kimseye zararı olmadan köşede Kur’an-ı Kerim okuyan bir askerin elindeki Kur’an-ı alarak “Sadece hizmete özel damgalı olan kitaplar okunacak” diye emir verdiği de iddialar arasında. Ne olduğunu bile anlamayan erlerin mahcup bir şekilde mescidi terk ettikleri ifade ediliyor.

Yiğit Doğaner / Yeni Akit 

HABERE YORUM KAT

5 Yorum