1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yanlış Teşhis Yine Bir Hayat Kopardı
Yanlış Teşhis Yine Bir Hayat Kopardı

Yanlış Teşhis Yine Bir Hayat Kopardı

Diyarbakır'da bir aile, çocuklarını karın ağrısı şikayetiyle başlayan bir rahatsızlık sonucu bir gecede kaybetti.

17 Temmuz 2010 Cumartesi 16:28A+A-

Çarşamba gecesi Diyarbakır'da yaşayan küçük Jiyan'ın karnı şiddetli bir şekilde ağrımaya başladı. Babası Zeki Çakan tarafından özel bir hastaneye götürülen Jiyan'a farenjit teşhisi konuldu.

İlaç verilen kız eve gönderildi. Ancak Jiyan kusma nöbetleri de geçirmeye başlayınca yakındaki başka bir özel hastaneye gidildi.

Bir ara kalbi duran küçük kız, müdahaleden sonra Diyarbakır Devlet Hastanesi'ne, buradan da durumu çok ağır denilerek Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Baba Çakan olayı, "Fakülteye götürün dediler, fakülte de çocuk acile gönderditti. Nöbetçi doktor çocuk acilde 'Yer yok' dedi. Ben de, 'Burada duracağına müdahale edelim' dedim. Ancak yer olmadığı için kabul etmediler. 'Zaten durumu iyi görünmüyor al götür' dedi doktor" diyerek anlattı.

Jiyan babasının ısrarlarıyla yoğun bakıma alındı ama artık çok geçti.

O gece 5 hastane dolaşan küçük Jiyan kurtarılamadı. Jiyan'ın otopsi raporuyla Çakan ailesinin acısı katlandı. Otopside Jiyan'ın bağırsağında delik olduğu anlaşıldı.

Baba Çakan, "Benim çocuğuma konulan ilk teşhis farenjit. Çocuğun bağırsağında iki santimetrelik delik varmış. O gece çocuğum bağırsağında delik olduğu için, ondan dolayı ölmüş" diyerek acısını bir kere daha anlattı.

Kızının ölümüne yanlışlıklar zincirinin neden olduğunu söyleyen baba Zeki Çakan, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum