1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Yahudiler Filistinli çobanla kız kardeşini alıkoydu
Yahudiler Filistinli çobanla kız kardeşini alıkoydu

Yahudiler Filistinli çobanla kız kardeşini alıkoydu

Yahudi yerleşimciler işgal altındaki Batı Şeria’da, Filistinli bir çoban ile kız kardeşini alıkoydu. Ayrıca Yahudilerin, Filistinlilere ait bir çiftlikten koyun çaldığı iddia edildi.

24 Şubat 2021 Çarşamba 21:40A+A-

Batı Şeria’nın Nablus kentine bağlı Calud Belde Başkanı Abdullah el-Hac Muhammed, bir grup Yahudi yerleşimcinin sabah saatlerinde beldenin kırsalında Filistinlilere ait bir çiftlikten 7 koyun çaldığını söyledi.

Muhammed, koyun izlerinden yerleşimcilerin Nablus’taki Ahiya Yahudi yerleşim biriminden geldiklerinin tespit edildiğini açıkladı.

Başkan ayrıca Calud beldesinin de diğer Filistin beldeleri gibi zaman zaman bölgedeki İsrailli yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldığını vurguladı.

Yahudi yerleşimciler bir çoban ve kız kardeşini alıkoydu

Filistin resmi ajansı WAFA’ya göre, Yahudi yerleşimciler Beytullahim kentine bağlı Keysan beldesi kırsalında Filistinli bir çoban ile kız kardeşini alıkoydu.

Haberde, Yahudi yerleşimcilerin İsrail askerleri korumasında çoban ile kız kardeşini koyun güttükleri sırada alıkoyduklarına dikkat çekilerek, çoban ile kız kardeşinin şu ana kadar serbest bırakılmadığı açıklandı.

Askerlerin Filistinlileri serbest bırakmayı reddettiği belirtilen haberde, çoban ile kız kardeşine ayrıca para cezası verildiği vurgulandı.

HABERE YORUM KAT