1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Yahudi Yerleşkeleri ABD Vergileriyle Finanse Ediliyor
Yahudi Yerleşkeleri ABD Vergileriyle Finanse Ediliyor

Yahudi Yerleşkeleri ABD Vergileriyle Finanse Ediliyor

New York Times, dünkü sayısında Amerikan Vergiler Dairesi'nin Batı Yaka'da Yahudi yerleşim birimleri inşasına yardım eden kuruluşlara hayır kurumu muamelesi yaptığını ve devlet yardımı almalarını sağladığını yazdı.

07 Temmuz 2010 Çarşamba 17:29A+A-

Amerikan New York Times gazetesi, son on yılda Batı Yaka'da ve Doğu Kudüs'te inşa edilen Yahudi yerleşim birimleri için 200 milyon dolar vergiden muaf bağış toplayan en az 40 Amerikalı grup tespit ettiğini kaydetti.

Haberde, "Bu yardımlar aslında okul, Yahudi mabedi, eğlence merkezi ve benzeri yerlerin inşasına tahsis edilen yardımlardır ve vergi kanununa göre bu harcamalar meşrudur" ifadesine yer verildi.

Gazete, bununla birlikte bağışlarla meşruluğu şüpheli harcamaların da yapıldığını ve paraların yerleşim birimi inşasına; bekçi köpeği, kurşungeçirmez yelek, silahlara takılan dürbün ve işgal altındaki topraklarda ileri mevzileri korumakta kullanılan araçların satın alındığını yazdı.

Haberde ayrıca, Siyonist vergi kanununun bu gibi müesseseleri vergiden muaf tutmadığına işaret edilerek Amerikan Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkilinin söz konusu muafiyetlerin Amerika Birleşik Devletleri'nde sorun oluşturduğunu söylediği aktarıldı. (FEM)

HABERE YORUM KAT