1. HABERLER

  2. HABER

  3. Yağışlar Türkiye Genelinde Devam Ediyor
Yağışlar Türkiye Genelinde Devam Ediyor

Yağışlar Türkiye Genelinde Devam Ediyor

Bursa'da bir kişinin hayatını kaybetmesine neden olan son zamanların en yoğun yağmuru, Türkiye genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülmeye devam ediyor.

16 Ekim 2010 Cumartesi 09:50A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Antalya'nın doğu ilçeleri (Aksu, Serik, Manavgat, Alanya, İbradı, Akseki, Gündoğmuş) ile öğle saatlerinde Ankara ve Isparta, akşam saatlerinde Erzincan, Tunceli, Bingöl, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edecek.

Rüzgar genellikle batı ve güneybatı (Lodos), Marmara'nın kuzeyi ile Karadeniz kıyı kesimlerinde doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Türkiye genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Antalya'nın doğu ilçeleri (Aksu, Serik, Manavgat, Alanya, İbradı, Akseki, Gündoğmuş) ile öğle saatlerinde Ankara ve Isparta, akşam saatlerinde Erzincan, Tunceli, Bingöl, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (20)

ANKARA: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. (22)

İZMİR: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (24)

ADANA: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (26)

ANTALYA: Çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, doğu ilçelerinde (Aksu, Serik, Manavgat, Alanya, İbradı, Akseki, Gündoğmuş) kuvvetli olması bekleniyor. (25)

SAMSUN: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (25)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (16)

DİYARBAKIR: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (25)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Antalya'nın doğu ilçeleri (Aksu, Serik, Manavgat, Alanya, İbradı, Akseki, Gündoğmuş) ile öğle saatlerinde Isparta çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, batısı ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğle saatlerinde Ankara çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerinde Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin kuzeyi sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

(ANKA)

HABERE YORUM KAT