1. HABERLER

  2. HABER

  3. Vittorio İçin Taksim’de Anma Eylemi
Vittorio İçin Taksim’de Anma Eylemi

Vittorio İçin Taksim’de Anma Eylemi

İtalyan aktivist Vittorio Arrigoni'nin cenazesinin kalkacağı 24 Nisan Pazar günü 15.00'te Taksim Meydanı'nda da anma yürüyüşü yapılacak.

23 Nisan 2011 Cumartesi 17:36A+A-

Gazze'de öldürülen İtalyan aktivist Vittorio Arrigoni için son yolculuğuna uğurlanacağı gün aynı saatlerde Türkiye'de bir anma yürüyüşü yapılacak. Arrigoni, Filistin dostları tarafından anılacak.

Uluslararası Dayanışma Hareketi üyesi Vittorio Arrigoni, geçtiğimiz Cuma günü Gazze'de öldürülmüştü. 3 yıldır Gazze'de yaşayan ve Siyonistler tarafından defalarca tutuklanmış olan Arrigoni'nin öldürülmesi, başta HAMAS olmak üzere bütün direniş örgütleri tarafından nefretle kınandı. Arrigoni'yi sahiplenen Filistin halkı, İtalyan barış aktivistini yarın (24 Nisan Pazar) son yolculuğuna uğurlayacak.

PAZAR GÜNÜ 15.00'TE TAKSİM MEYDANI'NDA

Arrigoni'nin cenazesinin yapıldığı saatlerde İstanbul Taksim Meydanı'nda da bir anma yapılacak. Saat 15.00'te Taksim Meydanı'nda gerçekleştirilecek buluşmanın ardından Vittorio'nun fotoğrafları ve Filistin bayraklarıyla Galatasaray Lisesi önüne yürünecek. Burada Vittorio'nun "Kaybettiğim çocuğum, şimdi hiç olmadığı kadar canlı; tıpkı toprağa düştükten sonra çok daha bereketli bir hasat getirmek için ölen tohum gibi." diyen annesi E. Beretta Arrigoni'nin yazdığı mektup farklı dillerde okunacak.

"Vittorio'nun Arkadaşları" imzasıyla gerçekleştirilecek olan anmaya çeşitli kuruluşlar da destek verecek. Eyleme Grup Yürüyüş de marşlarıyla katılacak.

Tarih: 24 Nisan Pazar

Saat: 15.00

Yer: Taksim Meydanı (Taksim Meydanı'nda toplanılıp Galatasaray Lisesi'ne kadar yürünecek.)

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT