1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Van'da İkinci 'Ceylan' Vakası İddiası
Vanda İkinci Ceylan Vakası İddiası

Van'da İkinci 'Ceylan' Vakası İddiası

Van'dan merkeze bağlı Kurubaş köyüne pikniğe giden 16 yaşındaki Canan Saldık'ın, Hacıbekir Kışlası'nın içinden açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

23 Temmuz 2010 Cuma 07:56A+A-

Kurşuna hedef olan Saldık, kaldırıldığı hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Eski Edremit Mahallesi'nde oturan Saldık ailesi, akrabalarıyla birlikte, Gürpınar yolu üzerinde bulunan ve Hacıbekir Kışlası'nın yanındaki bahçeye pikniğe gitti. Aile eğlenirken, sırtı kışlaya dönük olan Canan Saldık (16) isimli kız çocuğunun kafasına arkadan bir kurşun isabet etti. Saldık, hemen hastaneye kaldırıldı ve ameliyata alındı. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Piknik alanında bulunan köylüler, Canan'a isabet eden kurşunun kışladan geldiğini iddia etti. Köylüler, kışlada askerlerin atış talimi yaptıklarını öne sürdüler. Saldık'ın yaşamını yitirmesinin ardından kentte gergin bir hava oluştu. Son zamanlarda şehir içindeki askerî alanlar yüzünden birçok çocuk hayatını kaybetti. 2009 yılında Ceylan Önköl, bu yıl da Van'ın Özalp ilçesinde bulunan Muğlalı Kışlası'nın hemen yanında patlayan bomba nedeniyle Olcan Akyürek hayatını kaybetmişti.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum