1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Uyanık olunan sürenin üçte biri mobil telefon uygulamalarında harcanıyor
Uyanık olunan sürenin üçte biri mobil telefon uygulamalarında harcanıyor

Uyanık olunan sürenin üçte biri mobil telefon uygulamalarında harcanıyor

Bir uygulama izleme şirketinin verileri, insanların uyanık oldukları sürenin üçte birlik kısmını mobil telefon uygulamalarına harcadıklarını ortaya koydu. Ayrıca geçen yıl cep telefonu uygulamalarının satın alınmalarına 170 milyar dolar harcandı.

12 Ocak 2022 Çarşamba 20:50A+A-

BBC, App Annie adlı uygulama izleme firmasının raporundan yaralanarak cep telefonu uygulamaların 2021'de 230 milyar kez indirildiği ve satın alınmalarına 170 milyar dolar harcandığı bilgisini paylaştı.

App Annie raporunda, insanların günde ortalama 4,8 saatini cep telefonu uygulamalarına ayırdığına değindi.

Söz konusu rapor, Hindistan, Türkiye, ABD, Japonya, Meksika, Singapur ve Kanada dahil 10 mobil uygulama pazarının ortalaması alınarak hazırlandı.

Rapora göre, TikTok 2020'ye kıyasla geçen yıl kullanıcıların yüzde 90 oranında daha fazla zaman geçirdiği ve telefonlara en çok indirilen uygulama oldu.

App Annie CEO'su Theodore Krantz, mobil uygulamaların, indirmeler, gelir, harcanan zaman gibi neredeyse her alanda rekorlar kırmaya devam ettiğini ve büyük ekranın yavaş yavaş öldüğü değerlendirmesinde bulundu.

İzleme firmasının tahminine göre, TikTok uygulaması bu yılın ikinci yarısında aylık 1,5 milyar aktif kullanıcıyı geçecek.

Öte yandan Brezilya, Endonezya ve Güney Kore'deki kullanıcılar günlük 5 saatten fazla zamanı mobil uygulamalara ayırıyor.

HABERE YORUM KAT