1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. PAKİSTAN

  4. Utanmazların Derdi Koltukları!
Utanmazların Derdi Koltukları!

Utanmazların Derdi Koltukları!

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun, Pakistan’daki olağanüstü sel felaketiyle ilgili olarak düzenlediği özel oturumda acil yardım çağrıları yapıldı. Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi’nin dilinden “militanların ülkedeki karmaşadan yararlanabile

21 Ağustos 2010 Cumartesi 05:56A+A-

New York'taki oturumda Genel Sekreter Ban Ki Moon, Pakistan'ın selleri "yavaş çekim bir tsunamiye" benzeterek uluslararası toplumdan "felaketzedelere cömert yardımlarda bulunması gerektiğini, aksi halde İslamist militanların krizi istismar edebileceğini" söyledi. Toplantıda, "Hayatları altüst olan 20 milyon kişinin sesi olarak karşınızda duruyorum" diyen Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, yeterince yardım edilmemesi halinde, hükümetinin terörizme karşı savaşında güçlükle elde ettiği kazanımların boşa gidebileceğini söyledi.

Pakistan'ın Jampur kentini ziyaret eden ABD Senatörü John Kerry de "Uluslararası toplum, hayatları altüst olan bu insanlara, onların sabırsızlığını istismar etmeye çalışan militanlar başarılı olmadan yardım etmeli" dedi.

İslam ülkelerine hakim olan zorbalar ne zamanki halk bir felaket ile karşılaştığında yardıma ilk koşanların Müslümanlar olduğunu görünce hemen Batılı efendilerine salya sümük yalvarıp "Sz yardım etmezseniz, bunlar yardım ediyor ve kazanıyorlar!" argümanını kullanıyorlar. Bu cümleler bize de çok tanıdık gelmiyor mu?

Haksöz-Haber

HABERE YORUM KAT

2 Yorum