1. HABERLER

  2. HABER

  3. Üniversitelilere Yeni Af Umudu
Üniversitelilere Yeni Af Umudu

Üniversitelilere Yeni Af Umudu

YÖK'ün Milli Eğitim Bakanlığı’na sunduğu kanun taslağına üniversiteden çeşitli nedenlerle ilişkileri kesilen öğrencilere af getirecek düzenleme eklenecek.

25 Ekim 2010 Pazartesi 13:44A+A-

Bugün Gazetesi'nin haberine göre, af girişimine MHP'nin de sıcak baktığı belirtiliyor. Üniversiteden atılan binlerce öğrenciye af geliyor. YÖK tarafından hazırlanarak Milli Eğitim Bakanlığı'na sunulan kanun taslağına Meclis'te üniversiteden atılan öğrencilere af getirecek düzenleme eklenecek. Son olarak 2008 yılında çıkartılan af kanunu ile üniversitelerden başarısızlık veya devamsızlık nedeniyle atılan binlerce öğrenci okuluna geri dönmüştü. Meclis'te siyasi parti gruplarını ziyaret eden öğrenciler af konusunda söz aldı. Girişime AK Parti'nin yanı sıra MHP'nin de sıcak baktığı belirtiliyor.

SON AF OLACAK

Bu düzenlemenin son öğrenci affı olacağı ifade ediliyor. YÖK tarafından hazırlanan taslak üniversiteden atılmayı ortadan kaldırırken, öğrencilere tekrar ettikleri yıl için iki katı harç ödeme zorunluluğu getiriyor. Son öğrenci affı 2008 yılında çıkartılmıştı. 2009 ve 2010'da üniversitelerden atılan öğrenciler 2008 affından yararlanamadı. Yeni düzenlemenin 1982'den bu yana üniversiteden atılan tüm öğrencileri kapsayacağı ileri sürülüyor.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum