1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. MUŞ

  4. Üniversitelerdeki “Sol Saldırganlık” Muş’ta Protesto Edildi!
Üniversitelerdeki “Sol Saldırganlık” Muş’ta Protesto Edildi!

Üniversitelerdeki “Sol Saldırganlık” Muş’ta Protesto Edildi!

Muş Alparslan Üniversitesi Yerleşkesi önünde bir araya gelen üniversite öğrencileri, diğer üniversitelerde sol kesimden öğrencilerin, İslam’a ve Müslümanlara dönük kabul edilemez tavırlarına ve eylemlerine karşı tepki gösterdiler.

16 Aralık 2015 Çarşamba 14:36A+A-

Abdülkadir Özyiğit tarafından basın açıklama metni okunurken, öğrenciler kelime-i tevhidi (La ilahe illallah!) haykırmalarının yanında, “Müslümanlar zulmü boyun eğemez!”, “İslami hareket engellenemez!” vb. sloganlar attılar.

1-006.png

adsiz-029.png

jky3ae-(1).jpg

Basın açıklamasının tam metni:

Aklın dumura uğradığı fikirlerin talan edildiği, Dünyanın bir tür açık hava tımarhanesine döndüğü günümüzde her an yeni bir zulüm ve barbarlık ile karşı karşıya kalmamız bir arada yaşama ahlakını menfi ve ideolojik sapmalara mahkûm kaldığının apaçık bir göstergesidir. Küresel emperyalist güçlerin kontrolünde ustalıkla yürütülen bu çağdaş barbarlıkların Filistin’de Afganistan’da Irak ve Suriye’de uygulamaya konulması ve buralarda olan olaylar hepimizin malumudur.

Bizler Allaha iman etmiş muvahhidler olarak nerden ve kimden gelirse gelsin geçmişte olduğu gibi şimdide farklı isimlerle bu zulmün karşısında ve mazlumun yanında şahitliğimizi Allah için ortaya koymaya çalışıyoruz.

Daha önce Kuran-ı Kerim'i okumak ve anlamak için toplanan Müslüman Hanımlara yapılan saldırılar, İTÜ Tevhid ve Adalet Topluluğu’nun çağrısıyla bir araya gelen İTÜ’lü Müslüman öğrencilerin İstanbul Teknik Üniversitesi’nde merkezi bir cami talebiyle ilgili basın açıklaması yapmak ve Merkezi Dersliğin önünde namaz kılmak üzere toplanan müslümanlara İlan edilmiş eylem saatinin öncesinde alanı işgal etmeye kalkan sol-sosyalist gruplar, burada namaz kılınamaz şeklinde ifadeler eşliğinde Müslüman öğrencilere saldırdı. Daha sonra aynı faşizan sol zihniyet, Ankara Üniversitesi mescidinde Kuran okumak için biraraya gelen hanım kardeşlerimizi “burada bizden başka gruplara izin vermeyiz” diyerek mescitten çıkarmak suretiyle engelledi. Son olarak insani ve İslami kaygılar ile Nepal’deki Müslüman kardeşlerimize dikkat çekmek ve onlar için farkındalık oluşturmak amacıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde de Genç İHH’lılar tarafından açılan stand ve resim sergisine yönelik kendilerine öğrenci kolektifi adı veren şirret bir gurubun kızıl şal görmüş İspanyol boğası gibi burunlarından öfke ile solumaları ve bilinçaltlarında yatan öfkeyi kusmaları kendileri dışında herkesi karanlık görme müstağniliklerini MŞÜ’lü  Müslümanlar olarak telin ediyoruz.

Bizler mazlumlar adına umudu diri tutacağımıza ve mücadele edeceğimize ahd eden MŞÜ lü Müslümanlar olarak daha öncede yapılan saldırılara ilaveten yapılan son saldırının sabrımızı artık taşırdığını ve müminlerin kardeş olduklarını ve onların yanlarında kalben ve fiilen duracağımızı ve şahitliğimizi yerine getireceğimizi tüm zalimlere duyuruyoruz.

Faşizme karşı omuz omuza iddiasında olup ilkesiz ve tahammülsüz bir profil ortaya koyan; kendisi dışındaki her bir inanç, yorum ve söylemi kabul etmeyerek, baskılayarak ve şiddete baş vurarak yok etmeye çalışan güruh, aslında faşizan karakterin ta kendisidir.

Buradan yeryüzünün tüm zalim ve despotlarına bir kez daha haykırıyoruz: Bizler, Müslümanlara ve mazlumlara yönelik her bir zulmü ve hakareti kalbi bir buğz ile telin ediyor ve mazlumların yanında Musavari fedakârlık ve zalimlerin karşısında da İbrahimi bir duruş sergileyeceğimizi deklare ediyoruz. İnanıyoruz ki akıbet muttakilerin zaferi ile sonuçlanacaktır. Hakkın karşısında batılın nasıl da zelil olacağına Allahın izni ve inayeti ile bütün cihan şahit olacaktır, şahit olacaktır, şahit olacaktır!!!

 

 MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ MÜSLÜMAN ÖĞRENCİLER

HABERE YORUM KAT

2 Yorum