1. HABERLER

  2. HABER

  3. Üniversitede Yolsuzluk Operasyonu
Üniversitede Yolsuzluk Operasyonu

Üniversitede Yolsuzluk Operasyonu

Süleyman Demirel Üniversitesi’nde 11 milyon 465 bin lirayı zimmetine geçirdikleri iddiasıyla adliyeye sevk edilen 23 kişiden 12'si tutuklandı.

14 Mart 2015 Cumartesi 03:08A+A-

Isparta’daki Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Döner Sermayesi İşletme Müdürlüğü’nde 11 milyon 465 bin lirayı zimmetine geçirdikleri iddiasıyla adliyeye sevk edilen 23 kişiden 12'si tutuklandı.

Y.P. ve T.S'nin Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü’nden zimmetine para geçirdiği iddiasıyla geçen yıl tutuklanmasının ardından genişletilen soruşturma kapsamında Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan 23 kişi adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından 2 kişi serbest bırakıldı. Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 21 kişiden 12’si tutuklandı. Diğer zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yaklaşık 7 ay süren teknik takibin ardından Isparta, İstanbul, Bursa, Samsun ve Elazığ'da çok sayıda adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında SDÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Döner Sermaye İşletme Müdürü M.O'nun da bulunduğu 23 kişi gözaltına alınmıştı.

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda 4 ruhsatsız tabanca, bu tabancalara ait 3 şarjör, 75 dolu fişek, sahte nüfus cüzdanı, 3 şirket kaşesi, değişik bankalara ait 9 hesap cüzdanı, çok sayıda çek defteri, 6 kredi kartı ve 2 bankamatik kartı ele geçirilmişti.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT