1. HABERLER

  2. HABER

  3. Üniversite Öğrencileri Başörtüsüne Özgürlük İçin Buluşuyor
Üniversite Öğrencileri Başörtüsüne Özgürlük İçin Buluşuyor

Üniversite Öğrencileri Başörtüsüne Özgürlük İçin Buluşuyor

Sorunun çözümünün ertelenmesi ve başörtüsü özgürlüğünün üniversiteyle sınırlanması öğrencilerin tepkisini çekiyor.

03 Kasım 2010 Çarşamba 14:02A+A-

Öğrenciler 4 Kasım Perşembe günü 13.00'te Beyazıt Meydanı'nda bir araya gelerek başörtüsüne kayıtsız şartsız özgürlük talep edecekler.

Başörtüsü sorununun hükümetin çözümü seçim sonrasına ertelemesiyle iyiden iyiye çıkmaza girmesi ve bir kısım üniversitelerde yasakçı uygulamaların devam ediyor oluşu üniversite öğrencilerini harekete geçirdi.

Yaşanan son süreç içerisinde üniversitelerde başörtüsünü ve İslami değerleri aşağılayan yasakçı öğrenci gruplarına ve başörtüsü özgürlüğünü sadece üniversite ile sınırlayan yaklaşımlara tepki vermek üzere Anadolu Gençlik Derneği, Akabe Üniversite Gençliği, Özgür Açılım Platformu ve Özgür-Der Üniversite Gençliği ortak bir eylem gerçekleştirme kararı aldı.

4 Kasım Perşembe günü, saat 13.00'te Beyazıt Meydanında bir araya gelecek olan öğrenciler yasakçıları lanetleyecek ve İslami kimliğin gereği olan başörtüsünün hayatın bütün alanlarında, kayıtsız ve şartsız olarak özgürleşmesi için seslerini yükseltecekler.

Grup Yürüyüş de Destek Veriyor

Üniversite öğrencilerinin eylemine Grup Yürüyüş de destek verecek. Grup Yürüyüş, başörtüsü mücadelesi içerisinde meydanlardan ilham alarak bestelediği özgürlük şarkılarını öğrencilerle birlikte seslendirecek.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT