1. HABERLER

  2. HABER

  3. Üç Aylık Bebek Çadırda Yandı
Üç Aylık Bebek Çadırda Yandı

Üç Aylık Bebek Çadırda Yandı

Van’da depremzede ailenin kaldığı çadırda çıkan yangında üç aylık bebek öldü, beş kişi yaralandı. Yangınlarda ölen çocuk sayısı beşe yükseldi.

17 Aralık 2011 Cumartesi 00:50A+A-

Van’ın Seyrantepe Mahallesi’nde depremzede bir ailenin kaldığı çadırda çıkan yangında üç aylık Muhammet Duru ölürken beş kişi de yaralandı.

Depremzedenin adeta yeni kâbusu olan çadır yangınlarına bir yenisi eklendi. Duru ailesinin Seyrantepe Mahallesi’nde kendi imkânları ile kurduğu çadırda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede alevler içerisinde kalan çadırda, Şahin Duru, eşi Aslı, çocukları Umut, Gülcan, Sebahat ve henüz üç aylık olduğu belirtilen Muhammet Duru alevler içinde kaldı. Çevreden yetişenler ve hızla gelen itfaiye ekiplerinin çabasıyla altı depremzede yaralı olarak kurtarıldı. Olay yerine çağrılan ambulansla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Muhammet Duru adlı bebek durumu ağır olduğu için Diyarbakır Dicle Üniversitesi’ne sevk edildi. Küçük Muhammet tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Bugüne kadar beş çocuk öldü

Van’da 23 ekim tarihindeki 7.2’lik depremin ardından depremzedelerin yaşadığı çadırlarda bugüne kadar 20’ye yakın yangın çıktı. Yangınlarda bu son ölümle birlikte tam beş çocuk yaşamını yitirmiş oldu.

Selim Kemaloğlu/Adem Tayan - Taraf 

HABERE YORUM KAT